TORBIEL TARLOVA

3 odpowiedzi
witam. torbiel tarlova 1,5 cm. w dolnym odcinku kręgosłupa (rezonans magnetyczny) bardzo silny ból zaczynający się dokładnie w miejscu gdzie jest torbiel , promieniujący na pośladki i nogi aż do pięt , oraz silny ból pleców , wyeliminowane zostały wszelkie inne przyczyny - brak znaczących zmian w kręgosłupie , doppler , przewodnictwo nerwowe , borelioza - wszystko jest o.k. nie pomagają żadne zabiegi rehabilitacyjne , wykonany zabieg neurostymulacji rdzenia kręgowego w szpitalu w grodzisku mazowieckim przyniósł ulgę na 5 dni , potem ból powrócił , nie mogę chodzić , pracować fizycznie , stać w miejscu , wszystko to powoduje silny ból , tylko silne dawki tramalu plus pozycja siedząca lub leżąca z podkurczonymi nogami przynosi ulgę .mam 57 lat i chciałbym jeszcze wiele zrobić i normalnie pracować a teraz jest to niemożliwe . moje pytanie : czy jest w Polsce lekarz który będzie w stanie mi pomóc ???
Można diagnostycznie nakłuć torbiel a potem zastanowić się nad założeniem stymulatora przeciwbólowego.
pozdrawiam
Piotr Winkler

Torbiele Tarlova są bardzo rzadko symptomatyczne. Po wykluczeniu wszystkich innych możliwych przyczyn dolegliwości możliwa jest decyzja o leczeniu operacyjnym - niełatwa, mimo że sam zabieg niezbyt skomplikowany.
Torbiel Tarlova jest to patologia , która wyjątkowo jest wskazaniem do leczenia operacyjnego, często zabiegi operacyjne przynoszą niewielką ulgę a obarczone są dużym odsetkiem powikłań, w tym uporczywym i niebezpiecznym dla chorego płynotokiem,
Jeśli ma Pani założoną stymulację stałą rdzenia to może warto zmienić nastawy stymulatora, tym bardziej jak Pani twierdzi była poprawa przez 5 dni.