Torbiel kości ramiennej u mojego 7 letniego synka.

2 odpowiedzi
Witam serdecznie. Mój 7 letni syn złamał prawą rączkę w maju bieżącego roku. Po zrobieniu zdjęcia rtg w szpitalu okazało się, że w kości ramiennej ma torbiel, która była przyczyną złamania. Założono mu gips. Po trzech tygodniach byliśmy na kontroli i lekarz podjął decyzję żeby założyć jeszcze na trzy tygodnie, ponieważ kość za słabo się zrosła. na koniec czerwca zdjęto gips (po 6 tygodniach). Ortopeda poinformował nas, że czasem zdarza się ta, że w wyniku złamania torbiel może się wchłonąć więc na kolejną kontrole mamy przyjść 11 października. Syn przez ten czas czuł się dobrze.Nie odczuwał żadnych dolegliwości bólowych rączki.Na wizycie w październiku dowiedzieliśmy się, że niestety torbiel ani trochę się nie wchłonęła. Lekarz powiedział, że nawet troszkę się powiększyła (nie porównał z poprzednim zdjęciem z czerwca). Zaproponował operację wycięcia torbieli. Byłam tak zestresowana i przerażona, że nie dopytałam wszystkiego co chciałam wiedzieć. Wiem tylko, że miejsce po wycięciu torbieli wypełniane jest przeszczepami kostnymi. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam czy te przeszczepy są pobierane od dziecka? Niestety czas oczekiwania na operację to minimum 6 miesięcy. Jego rączka jest niestety bardzo narażona na złamanie. Wiem, że są różne metody leczenia torbieli kostnych. Jaka jest najskuteczniejsza? Szukamy specjalisty, który zajmie się naszym synkiem wcześniej. Przeglądałam nawet ofertę prywatnych szpitali w Łodzi, ale do tych co dzwoniłam na ortopedii nie operują dzieci .Wiem, że w innych miastach są kliniki prywatne w których takie operacje są wykonywane odpłatnie.Nie wiemy gdzie i do kogo się udać. Bardzo proszę o pomoc i wskazówki. Za pomoc będę wdzięczna.
dr Rafał Rokicki - Dąbrowa Górnicza
PRINN Sp. z o.o.

Jeśli zechce Pani wysłać mi zdjęcia RTG postaram się znaleźć jakieś rozwiązanie.