Torbiel Beckera u dziecka

4 odpowiedzi
U mojego syna w wieku 6 lat zdiagnozowano Torbiel Beckera, po roku urosło mu pod drugim kolanem, jeden lekarz ortopeda mówi operacja, drugi proszę czekać, reumatolog przepisała nam zabiegi jonoforezę, krioterapię i laseroterapię, jesteśmy już po zabiegach czekamy na wizytę kontrolną z USG. Dodam, że syn nie ma żadnych objawów, normalnie biega, skacze, chodzi na basen i aikido, nie ma żadnych ograniczeń ruchowych. Tuż po wykryciu torbieli doszło do zapalenia stawu biodrowego, po którym nie ma śladu czy to może mieć powiązanie ze sobą?
Dzień dobry
Jest kilka metod Torbieli Beckera natomiast żadna z nich nie jest w pełni skuteczna. Jeżeli nie ma żadnych objawów uważam że nie powinno się wykonywać jakich kolwiek zabiegów na siłę. Jeżeli torbiel urośnie i będzie przeszkadzała w aktywności ruchowej można ją nakłuć i usunąć płyn. Ostatecznym zabiegiem jest jej usunięcie natomiast też ten zabieg nie daje 100% pewności że nie będzie nawrotu. Istnienie torbieli Beckera nie ma wpływu na zapalenie stawu biodrowego. Natomiast ważne by nie przeoczyć zapalenia stawu biodrowego i jego następstw.

Niestety bez bezpośredniego badania dziecka nikt nie jest w stanie udzielić uczciwej odpowiedzi.
Dzień dobry. Jedno schorzenie z drugim nie ma ze sobą nic wspólnego. Toi koincydencja. Pozdrawiam.
Torbiel Beckera nie jest wskazaniem do pilnej interwencji chirurgicznej, szczególnie u dziecka 6 letniego, gdzie dominującym postępowaniem jest obserwacja. O wskazaniach do operacji decyduje czas utrzymywania się zmiany i jej wielkość.Długotrwałe utrzymywanie się torbieli jest niewątpliwie argumentem przemawiającym za leczeniem operacyjnym.