Toksyczna matka !!!

9 odpowiedzi
Witam! Czy jest w Łodzi Specjalistka lub Specjalista od tzw. "toksycznych matek" temat rzeka żeby nie powiedzieć zagadnienie więc nie będę się rozpisywał... wiadomo o co chodzi. Pozdrawiam.
Witam,
uważam, że każdy psycholog zajmuje się tym zagadnieniem.
Matka jest pierwszą i najważniejszą osobą w naszym życiu. Najpierw jesteśmy z nią związani - czujemy z nią jedność. Potem separujemy się od niej, stajemy się odrębnymi jednostkami, tworzymy swoją tożsamość.
Niestety nie każda matka wie, jak w tym pomagać swojemu dziecku, wspierać i wzmacniać...

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry.
Z pewnością w Łodzi jest wielu specjalistów zajmujących się złożonością relacji pomiędzy rodzicami i dziećmi. Jak rozumiem ze względu na trudności w tych relacjach zastanawia się Pan nad skorzystaniem z pomocy psychologa lub terapeuty. Zapraszam do kontaktu
Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Nie ma czegoś takiego jak "specjalista od toksycznych matek", natomiast jeśli relacja z matką w jakiś sposób Panu nie odpowiada, warto podjąć pracę na rzecz jej zmiany, przeformulowania. Zapraszam do kontaktu osobistego.
Witam, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Tomasz Poręba
Moim zdaniem wskazana terapia w kierunku wzmocnienia asertywności i wzmocnienia niezależności emocjonalnej od matki, jest to dość częsty problem przepracowywany na psychoterapii, proszę iść do psychoterapeuty, którego ktoś poleci lub który wzbudzi Pańskie zaufanie. Jakby co -zapraszam. Agnieszka Pierzchała
Witam, Niestety nie przyjmuję w Łodzi, więc nie mogę pomóc.
Znam się dość dobrze na tym temacie ("niestety"), ale prowadzę konsultację psychologiczne przez internet.
Jeśli to Pana interesuje, proszę sprawdzić na stronie agatarakfalska.com
Pozdrawiam,
Mgr Agata Rakfalska Vallicelli
Dzień dobry,

niestety nie orientuję się. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w poszukiwaniach/ Agnieszka Jaślikowska-Nowak
Myślę sobie, że jeśli chce Pan znaleźć specjalistę jak najbardziej odpowiadającego Pana potrzebom, powinien Pan bardziej doprecyzować swój problem. "Toksyczna matka" to bardzo szerokie pojęcie, które każdy zrozumie na swój sposób. Każdy też na swój sposób będzie przeżywał trudną relację z matką i będzie się to wiązało z innymi kłopotami. Wydaje mi się, że szukanie "specjalisty od toksycznych matek" nie ma większego sensu, warto za to jak najbardziej zgłosić się do psychoterapeuty, żeby popracować nad sobą w relacji z matką, jeśli wpłynie to na jakość Pana życia. Pozdrawiam.
Dzień dobry, w psychoterapii nie ma takiej specjalizacji. Natomiast nie powinien Pan mieć trudności ze znalezieniem psychoterapeuty w Łodzi, który wysłucha Pana w tym temacie. Pozdrawiam. Katarzyna Zalewska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.