Tezyczka utajona czy jawna

2 odpowiedzi
Dzień dobry
Mialem probe, tezyczkowa, ktora wyszla dodatnio, oraz badanie witaminy D3, ktorej wynik to 15,7 ng/ml gdzie optymalne jest 30 - 50 . Pozostale badania witamin i elektrolitow wyszly dobre.
Czy mozliwa jest postac tezyczki, w ktorej nie ma bolesnych skurczy miesni? U mnie wystepuje jedynie drzenie przy ich napieciu, nic wiecej.
Czy suplementowac nalezy tylko witamine D3 czy tez inne witaminy?
Czy jest to choroba wyleczalna i ile czasu potrzeba na efekty?
Czy jakies badania jeszcze sa potrzebne, (badanie sprawdzajace ilosc witamin w miesniach - istnieje cos takiego? )
Czy mozna przyjmowac leki przeciwtradzikowe, (izotretynoina) w trakcie leczenia tezyczki?

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

PS. Wiem, ze na te wszystkie pytania odpowie neurolog, ale wizyte do specjalisty polecanego przy tezyczce mam dopiero za miesiac, a chcialbym jak najszybciej przedsiewziac wszystkie mozliwe kroki.
Opisane w MRI zmiany zwyrodnieniowe dysków międzykręgowych
Konieczna pełna konsultacja: ocena stanu zdrowia: nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, dna; brak ruchu?? Ocena kręgosłupa, ogólnej sprawności, nastroju, trybu życia..
Badania i wyniki badań proszę zabrać ze sobą; NISKI POZIOM WIT D do suplementacji koniecznie!Zapraszam!

Tężyczka wymaga badań i leczenia skojarzonego.
Badania: Krew - wapń, magnez, potas, fosforany. Dobowa zbiórka moczu na wapń i magnez ( proszę zapisać dawki wszystkich leków w tym dniu )
+/- inne badania po ocenie wymienionych badań przez Lekarza.
Leczenie: suplementacja mineralna wapń, czasem magnez +/- lek przeciw depresyjny ? przeciwlękowy ?

W naszej szerokości geograficznej niedobór witaminy D jest dosyć powszechny a niestety jest to witamina mająca szerokie znaczenie w procesach metabolicznych i wciąż odkrywane są jej nowe funkcje.
Witamina D należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach w związku z czym kumuluje się w organizmie i łatwo ją przedawkować. Każda forma leku zawiera inną dawkę witaminy. Na opakowaniu z pewnością jest napisane jaka jest dzienna dawka dla dorosłego człowieka, i tego należy przestrzegać.