Tężyczka utajona

3 odpowiedzi
Dzień dobry . Mam 24 lata,jestem kobieta. Nie choruje na zadne przewlekle choroby poza wadami kregoslupa w szyi oraz odcinku piersiowym.Mam pytanie. Czy tezyczka utajona to poważna choroba ? To schorzenie zostało mi stwierdzone na podstawie wyniku badania emg. Tezyczka jawna została wykluczona ponieważ wszelkie badania tarczycy oraz parathormonu były wporzadku,tak samo jeśli chodzi o wapń. Miewam napady mrowienia i dretwienia kończyn górnych, twarzy ,okolicy ust, wrażenie duszenia w gardle które występuje również samodzielnie nawet bez ataków tezyczkowych.Przy takim napadzie za każdym razem boję się że umrę. Lekarz neurolog zalecił przyjmowanie magnezu ponieważ za mało mam go w komórkach ,uzupełnianie wit d3 oraz witaminę C . Czy tą chorobę można jakoś wyleczyc? Czy przyjmowanie magnezu to jedyna forma leczenia ? Mam jeszcze jedną obawę, boję się że tak mi wszystko zdretwieje i zesztywnieje że boję się że się udusze bo ścisna mi się płuca czy mięśnie klatki piersiowej i się udusze bo nie będę mogła oddychac. Unikam hiperwentylacji ponieważ słyszałam że głównie przez nią te napady występują. A mimo tego i tak czasami nie mam na to wplywu i zdarza się to przy normalnym spokojnym oddechu.Czy da się to wyleczyc oraz czy zagraża to życiu? Bardzo proszę o jakiś szczegółowy opis ,poradę bo nie wiem gdzie szukać pomocy . Byłam u trzech neurologow ale za każdym razem nie dostaje żadnych konkretnych odpowiedzi przez co wciąż odczuwam lęk przed tym atakiem i samą chorobą. Bardzo proszę o pomoc bo jestem przerażona.
Dzień dobry,
tężyczka utajona z reguły nie daje zbyt nasilonych objawów jak to występuje w przypadku tężyczki jawnej, także proszę nie martwić się o skrajne objawy o konsekwencje tej choroby.
Suplementacja magnezu oraz kontrola poziomu witaminy D3 jest właściwym postępowaniem po wykluczeniu innych przyczyn (choroby tarczycy, alergie, itd).
W przypadku braku poprawy po suplementacji wskazane jest włączenie na dłuższy okres leków antydepresyjnych z grupy SSRI, które modulują również przewodnictw nerwowo - mięśniowe. O doborze odpowiedniego leku decyduje neurolog lub psychiatra. Natomiast warto wracać do tego samego specjalisty, gdyż wskazaniem do ich zastosowania jest właśnie niepowodzenie leczenia magnezem i witamina D3. Także nie wracając na kontrolę do tego samego neurologa skutecznie zablokowała Pani sobie dalsze leczenie.

Myślę że można Pani pomoc . zapraszam na wizytę. Pozdrawiam
Nie tylko leczenie