testy na alergie

6 odpowiedzi
Jaki jest najniższy wiek u dzieci do przeprowadzenia testów alergicznych tak żeby badania były miarodajn
Nie ma precyzyjnie określonego wieku.Testy na pokarmy wychodzą dodatnie już u jiemowląt poniżej roku.

W odniesieniu do testów na skórze to 5 lat, ewentualnie 4,5 lub 4 lata, to zależy jak dziecko "współpracuje" przy takich testach (czy jest spokojne) i oczywiście od dojrzałości skóry, stąd ten wiek. Badania we krwi w każdym wieku.
Nie ma idealnego wieku. Wszystko zależy raczej od nasilenia objawów ale tez nie zawsze....Czasem u niemowlaka wyniki i objawy są wysokie a czasem wynik jest dodatni mimo braku objawów.....w teorii im starszy wiek dziecka -tym większe odporność dotyczącą tzw przeciwciał np. IgE odpowiedzialnych za objawy alergii. Ale idealnego wieku nie ma. Albo inaczej - kazdy wiek może być idealny.
witam, nie ma takiego wieku, zależy od dziecka, czy da sobie wykonać testy na skorze, i cvzu da sie odstawić leki, realnie >4rż raczej bez problemu, wcześniej badania z krwi
Witam serdecznie,
Odczulanie rozpoczynamy od 5 roku życia, więc 5 rok życia to czas kiedy możemy wykonywać diagnostykę do immunoterapii. Powyżej 3 roku życia można juz wykonać testy w celach informacyjnych.
Najważniejszy jest jednak wywiad. Testy to tylko jedno z badań. Wynik nie przesądza o leczeniu.
Pozdrawiam.
Piotr Niedziałkowski
Witam. Testy alergiczne wykonujemy zwykle najwcześniej powyżej 3-4 r.ż.