terapia po zawale mózgu

5 odpowiedzi
witam. Mam pytanie: ojciec jest po zawale mózgu. Mówi ale: rozumiejąc język, nie zawsze potrafi dobrać odpowiednie słowa, by wypowiedzieć własne myśli. Czy Pan także zajmuje się takimi pacjentami. Ewentualnie jak często odbywają się spotkania (1-2 razy) w tygodniu i jaki byłby przybliżony koszt takiej terapii.
Edyta z Czeladzi
Dzień Dobry Pani! Tak oczywiście, pracuję z takimi pacjentami, jak Pani tata. Osoby po zawale mózgu przychodzą na ogół 2 razy w tygodniu. Można wykupić pakiet 5 wizyt wtedy zamiast 5 razy po 70 zł płaci Pani 300 zł ( 60 zł razy 5 wizyt) Pierwsze spotkanie diagnostyczne kosztuje 80 zł. Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani, pracujemy z osobami dorosłymi z afazją. Zajęcia odbywają się z zależności od trudności pacjenta. Koszt jednych zajęć do 60 złotych za 60 minut.
Pozdrawiam,
Maria Kmiecik-Matrejek
Raz w tygodniu to podstawa ale codziennie w domu. Koszt w zależności ile neurologopeda w prywatnym gabinecie bierze, czasu terapii nie można określić. Jest to terapia ktora trwa długo. Pozdrawiam
Witam serdecznie. Tak prowadzę terapię osób z afazją. Plan terapii oraz częstotliwość spotkań ustala się po diagnozie logopedycznej. W większości przypadków jest to terapia długoterminowa - wymaga codziennych ćwiczeń w domu oraz regularnych spotkań z logopedą. Koszt terapii należy uzgodnić z terapeutą prowadzącym, istnieje również możliwość wizyt w ramach NFZ. Pozdrawiam
Codziennie pracuje z osobami dorosłymi, którzy mają zaburzenia rozumienia lub nadawania mowy w wyniku wypadku komunikacyjnego, udaru mózgu bądź innych chorób neurologicznych. Częstotliwość zajęć terapeutycznych zależna jest przeważnie od możliwości rodziny zarówno czasowych jak i finansowych. 1-2 razy w tygodniu to naprawdę minimum minimum. Koszty terapii uzależnione są od tego, gdzie odbywają się zajęcia (u pacjenta, u terapeuty) oraz od częstotliwości zajęć. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Więcej informacji może znaleźć Pani na mojej stronie mowzemna.pl. Pozdrawiam. Magdalena Borowska

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.