Ten pierwszy raz.

5 odpowiedzi
Dzień dobry, mam dość krępujące pytanie. Mam obecnie 28 lat, jeszcze nigdy dotąd nie byłem w związku z dziewczyną, no i co za tym idzie - jeszcze nigdy nawet nie współżyłem. Wstyd się przyznać, ale nie mam żadnego doświadczenia w tych sprawach...
Czy można prosić o jakieś - delikatnie mówiąc - praktyczne rady na temat tego pierwszego razu, a najlepiej na temat proponowanych pozycji na ten raz. Pozycji, z których również i moja dziewczyna byłaby - tak ogólnie mówiąc - zadowolona, chociaż wiem, że to są już raczej indywidualne predyspozycje. Ze mną jest taki problem, że mam kręgosłup po operacji dużej skoliozy i on jest usztywniony tytanowymi śrubami i prętami od L1 - do S1. Nie mogę się za bardzo schylić i robić rotacji, ani przeciążeń. Ale mam nadzieję, że moja sympatia to zrozumie... O czym jeszcze warto pamiętać? Jak się jakoś do tego przygotować? Chciałbym być wobec niej jak najdelikatniejszy, nie sprawić jej żadnego bólu, ale czy przy 1-ym razie zawsze u niej może wystąpić ból?
Proszę wybaczyć delikatną materię tego pytania, ale krępowałbym się spytać kogoś "na żywo". Z góry wielkie ukłony.
Pozdrawiam
Bardzo dziekuję za to pytanie, wygląda na to że poszukuje Pan idealnego rozwiązania lub zaaranżowania "pierwszego razu". Proponuję porozmawiać z partnerką o swoich obawach i zapytać o jej preferencje seksualne. Możecie w ten sposób Państwo zadbać o intymność i bezpieczeńswo podczas stosunku. Moim zdaniem nie ma przeciwskazań w aktywności seksualnej, proszę znaleść dla Was odpowiednią pozycję. W razie pytań proponuję odbyć konsultację u seksuologa.

Witam Cię serdecznie,
zastanów się nad tym w jakich Ty pozycjach możesz się kochać, żeby Twój kręgosłup był bezpieczny.
Najlepszą pozycją dla pierwszego stosunku może być pozycja klasyczna lub gdy dziewczyna plecami leży na stole, jej stopy opierają się na Twoich ramionach, a Ty po prostu stoisz. Wtedy Twój kręgosłup będzie bezpieczny.
Zakładasz, że Twoja przyszła partnerka będzie dziewicą, ale jeśli nie, to możesz zapytać się o jej przeszłe doświadczenia. Może stosunek nie wiąże się dla niej z bólem i nie musisz się stresować.
Nabierzcie do siebie zaufania w relacji, porozmawiajcie o pierwszym wspólnym razie. Wtedy oboje będziecie czuli się bezpiecznie, a to bardzo Wam ułatwi pierwsze zbliżenie.
Głowa od góry!
Myślę, że najlepszym wyjściem byłaby wizyta u seksuologa-psychologa, najlepiej kobiety.
Taka informacyjno-edukacyjna rozmowa zapewne pomoże uniknąć psychologicznych błędów i niezręczności. Proszę omówić z Nią wszystkie swoje wątpliwości i lęki.
Mam nadzieję, że pomoże to także Panu w odpowiednim zbilansowaniu delikatności ze stanowczością, także potrzebną w "ars amandi"...
Pewne ograniczenia motoryczne, o których Pan pisze, nie powinny mieć istotnego znaczenia w dobrym ułożeniu intymnego współżycia.
Jestem przekonany, że w tak dużym ośrodku akademickim, jakim jest Wrocław, znajdzie Pan odpowiednią Specjalistkę.
Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań.
Szanowny Panie,
pierwsze zbliżenie miłosne to bardzo ważny moment w życiu zarówno kobiety jak i mężczyzny. Warto zadbać zatem o odpowiednią jego oprawę. Czas i miejsce, które wybierzecie Państwo na zbliżenie powinno zapewnić Państwu komfort i poczucie bezpieczeństwa oraz nie pogłębiać stresu, który zapewne i tak, w jakimś stopniu, będziecie państwo odczuwali.
Ból, który wiąże się zazwyczaj z przebiciem błony dziewiczej jest kwestią bardzo indywidualną. Zależy od anatomicznej budowy samej błony, jej umiejscowieniem i grubością, ale bardzo istotny wpływ mają również czynniki psychogenne takie jak nastawienie kobiety wobec seksualności, poziom stresu, doświadczane pożądanie, zaufanie wobec partnera.
Polecaną pozycją na "pierwszy raz" jest pozycja misjonarska- kobieta leży na plecach z lekko ugiętymi w kolanach nogami. Dobrze jest wsunąć pod pośladki poduszkę tak by ułożenie ciała maksymalnie napięło błonę dziewiczą i ułatwiło jej przebicie.
Być może jednak w Państwa przypadku rozważyć warto pozycję na jeźdźca kiedy to kobieta dosiada mężczyznę. Pozycja ta odciążyłaby Pański kręgosłup a jednocześnie Pańska Dziewczyna miałaby pełną kontrolę nad przebiegiem zbliżenia to zaś mogłoby pozytywnie wpłynąć na jej poczucie bezpieczeństwa.
O czym jeszcze warto pamiętać?
Przede wszystkim o antykoncepcji. Prezerwatywa może być najbardziej uniwersalnym i łatwo dostępnym środkiem który da Państwu pewność ochrony przed niepożądaną ciążą.
Warto również zaopatrzyć się w lubrykant na bazie wody. W razie niedostatecznego nawilżenia jego zastosowanie może uczynić zbliżenie bardziej komfortowym.
Dodam jeszcze, że po pierwszym zbliżeniu zaleca się utrzymanie kilkudniowej abstynencji seksualnej tak by naderwana błona dziewicza miała czas się zagoić, by nie powróciło krwawienie i ból.
Życzę Państwu pięknego "pierwszego razu", pełnego czułości i bliskości.
Serdecznie pozdrawiam.
Dziękuję za zaufanie,
Nie wiem czy pytanie / problem nadal jest aktualny bo figuruje data przed miesiąc. Jeżeli nadal jest aktualny to prosze o ponowny kontakt.