Tarczyca- czy powinnam odwiedzić lekarza..

1 odpowiedzi
Witam, mam pytanie otóż podejrzewając u siebie niedoczynność tarczycy, wykonałam badania.
Wyniki to tsh 2,140 [0,27-4,2] , fT4 16,5 [12-22] , FT3 5,55 [ 3,1-6,8]

Wyniki co prawda mieszczą się w normie, ale doczytałam jak i dowiedziałam się, że dla młodych kobiet( mam 21 lat) TSH powinno wynosić max 1,5 .. Czy powinnam teraz z badaniami udać się do endokrynologa ?
Witam. Aktualne wyniki tsh i hormonów tarczycy ma Pani bardzo dobre. Do kompletu informacji o funkcji tarczycy zawsze zlecam usg tarczycy i badanie z krwi na anty- TPO. Ggy te wyniki są równie prawidłowe diagnostykę tarczycy można zakończyć. Jednak polecam kontrolne TSH za rok, następnie podczas planowania ciązy i w ciaży. . Pozdrawiam AKluczewska