Tabletki w ciazy

3 odpowiedzi
Jestem na poczatku szostego miesiaca ciazy. Mam dobre wyniki badan, nie choruje na nic przewlekle, jednak kilka dni temu stwierdzono u mnie "odrealnienie", czuje jakbym byla przez kilka godzin dziennie w stanie oderwania od rzeczywistosci. Widze co sie wokol mnie dzieje, reaguje, czuje, ale wydaje mi sie tak jakby to wszystko dzialo sie gdzies za szyba. Lekarz przepisal mi i zalecil brac codziennie pol tabletki asertin 50, po ktorych pierwszego dnia mialam mdlosci i zle sie czulam. Moje pytanie: czy zazywajac ten lek moge narazic dziecko na problemy ze zdrowiem, czy on jest bezpieczny? Chcialabym pozdyc sie moich lekow jeszcze przed narodzeniem dziecka, ale z drugiej strony nie chce narazac malenstwa.
Niestety nie jestem psychiatrą i nie wiem o co w Pani schorzeniu chodzi? Z punktu widzenia położnika nie przyjmuje się zbędnych leków w ciąży, z drugie,j ktoś Panią leczy i za to odpowiada i na koniec płód jest już zorganizowany biologicznie i metabolizuje leki jak Pani z tą różnicą , że to płód jeszcze, niedojrzałe istnienie ludzkie.

Korzyść przeważa ryzyko - proszę przyjmować lek.
Powinna pani konsultować pani stan z neurologiem