Tabletki hormonalne

4 odpowiedzi
Witam serdecznie. Nie dawno stwierdzono u mnie endometrioze, od 3 miesięcy biorę visanne i Pabi-dexamethason od nie dawna. Od dwóch tygodni ciągle mam bóle w dole brzucha i pleców czy jest możliwość że jestem w ciąży? Robiłam 2testy ciążowe ale były ujemne. Proszę o odpowiedź
Szanowna Pani, ciąża nieprawdopodobna - aczkolwiek przed włączeniem vissane należało sprawdzić.... dlaczego bierze Pani glikokortykosteryd ? czy przed vissane była potrzeba używania silnych środków p/zapalnych ? jeżeli nie to szkoda nadnerczy - proponuję rozważyć.... z szacunkiem artur mazur kalisz

Trzeba zrobić USG przezpochwowe i wszystko będzie jasne
Witam,
Visane nie ma fdziałan ia antykoncepcyjnego ale na pewno utrudnia zajście w ciążę. Przyczynę bólów brzucha należy rozpoznać w badaniu ginekologicznym. Ujemne beta hcg z krwi wykluczy ciążę.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Szanowna Pani,
Jeśli testy są ujemne, to raczej nie jest Pani w ciąży. Poza tym, bóle brzucha i pleców to nie są typowe objawy ciąży...
Z wyrazami szacunku,
Cezary Szymański