Tabletki hormonalne

3 odpowiedzi
Witam chciałabym zapytać o tabletki Pabi-dexamethason. Mam problem z owłosieniem na ciele czy tabletki zmniejsza porost włosków i jak jest z alkoholem, prawda że nie można pić. Zazywam również visanne mam pytanie odnośnie tych tabl. Czy jest możliwość zajścia w ciążę w czasie brania visanne.?proszę o odpowiedź
Szanowna Pani.
Dexametazon to lek, który nie służy do leczenia nadmiernego owłosienia, ale w jednym ze wskazań może przy okazji tak działać. Nie wchodzi w istotne interakcje z alkoholem. Visanne nie jest zarejestrowane do antykoncepcji jako lek stosowany osobno tylko do leczenia endometrioz; natomiast jest używany w dwuskładnikowych tabletkach antykoncepcyjnych. Możliwość zajścia w ciażę zdecydowanie jest przy każdej metodzie antykoncepcji, żadna nie jest idealna.
Z poważaniem, Sobiesław Kaszowicz

sterydy będą hamować wzrost nowych włosków, interakcje z alkoholem proszę sprawdzić w ulotce leku
teoretycznie na visanne nie powinno się zajść w ciążę, ale producent nie obiecuje skuteczności antykoncepcyjnej preparatu
Alkohol jest niewskazany przy jakiejkolwiek farmakoterapii (do 10g dziennie można w przypadku kobiet - oczywiście w ciąży jakakolwiek ilość jest przeciwskazana). Zawsze istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciąże podczas stosowania w zasadzie każdej antykoncepcji - jednak jest ono bardzo małe. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszam do IMEDICA na bezpłatną konsultację.