tabl anty a brak miesiączki

6 odpowiedzi
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwe brak miesiączki w przerwach między tabletkami antykoncepcyjnymi? Zażywam tabletki od dwóch kilku lat ale po zmianie to już dwa lata i po skończonym opakowaniu gdy powinna się pojawić miesiączka miałam plamienia ale tylko jeden dzień. Testy ciążowe dwa wyszły negatywne więc zaczęłam kolejne opakowanie. Po 5 dniach zaczął mnie boleć dół brzucha z prawej strony przez ok. 5min i ustało. W zeszłym roku miałam podobną sytuację ale testy wyszły pozytywne i okazało się to ciążą pozamaciczną do usunięcia. Czy to może być podobna sytuacja? Czy poprostu jest mozliwe brak miesiączki?
Dzień dobry. Skąpe i krótkie krwawienia są normą przy braniu dłuższy czas leków antykoncepcyjnych. Bywa też, że krwawienie może się nie pojawić. Jeżeli leki przyjmujemy bardzo regularnie i nic nie zaburzyło wchłaniania ich w przewodzie pokarmowym( inne leki, niektóre pokarmy, wymioty, biegunki) to ciąża jest mało prawdopodobna także pozamaciczna. Pozdrawiam

Szanowna Pani!
Brak krwawienia (z odstawienia - nie miesiączki) może się zdarzyć. Na pewno wymaga Pani konsultacji ginekologa, wykonania testu ciążowego oraz badania USG TV.
Serdecznie pozdrawiam -
Maciej Lewandowski
P.S.; Dlaczego nadal tabletki? Są skuteczniejsze metody antykoncepcji!
W przerwach miedzy opakowaniami powinno wystąpić krwawienie czasami może to być jedynie krótkie plamienie jeśli testy są negatywne to prosze kontynuować opakowanie.
Szanowna Pani, Takie sytuacje się zdarzają. Przy ujemnych testach ciążowych trudno mówić o ciąży pozamacicznej. Kontrolne badanie u doświadczonego specjalisty i ewentualne badania dodatkowe mogą coś wyjaśnić. Załączam ukłony,
Witam,
Brak miesiączki w czasie 7 dniowych przerw jest czymś normalnym zakładając że stosuje Pani tabletki prawidłowo co eliminuje ciążę. Test ciążowy w razie braku miesiączki jest wskazany.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
możliwe. często następuje " przytłumienie " mechanizmu regulacyjnego owulacją. rozważyć niskodawkowe tabletki częstsze przerwy zmianę na IUD ... powodzenia a.