szwy w brzuchu ?

3 odpowiedzi
Witam serdecznie,
Parę lat temu miałam cesarskie cięcie po urodzeniu córki, miałam założony tzw. szef koralikowy bądź jakoś tak. Odbyło się to w innym szpitalu niż zdjęcie szwów
. Od tamtej pory odczuwam w tym miejscu dyskomfort i swędzenie czasami nawet kłócie. Może to tylko zrost, jednak wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobne jest, że została mi jedna z nitek szwu w moim brzuchu. Jakbym nadal coś tam miała. Jak mogę to sprawdzić.
Co z tym mogę zrobić i jak mogę dowiedzieć się czy faktycznie mogę coś w środku mieć.
Z góry dziękuje za pomoc/.
Nitka nawet jakby nie została nie powinna dawać takich objawów. powinna pani zawsze chodzić na kontrolę do lekarzy ktorzy panią operowali

Najbardziej prawdopodobnym jest, że to są zrosty, bo gdyby pozostały szwy nierozpuszczalne to zepewne wcześniej już by wybijały (zropiały i wyszły na zewnątrz). Jednak nie można niczego powiedzieć z całą pewnością. W przypadku bardzo dokuczliwych dolegliwości istnieją metody walki z nimi, ale nie są one powszechnie stosowane. Jeżeli ja miałbym podjąć się ich leczenia/usunięcia musiałbym osobiści zbadać to miejsce.
Dzień dobry. Objawy o których Pani pisze są dość częste i nie musi powodować je szew. Szwy niewchłanialne często są pozostawiana specjalnie na całe życie w trakcie różnych zabiegów chirurgicznych. . Najczęściej dolegliwości te spowodowane są przeciętym nerwem i zrostem.