szumu ucha i bóle ucha

3 odpowiedzi
Szanowny Panie doktorze przeczyłam dużo pozytywnych komentarzy i stąd moje pytania , od około trzech lat mam kłopoty z uszami , a zaczęło się od chronicznego przewlekłego kaszlu krtaniowego . Kaszel wyleczyłam lecz mimo leczenia mam duże kłopoty ze słuchem : w jednym uchu mam szumy i coraz słabiej słyszę , byłam już na nie leczona w szpitalu lecz nic nie pomogło,drugie ucho ciągle mnie pobolewa a czasami mam ostre ukłucia, miałam też w tym okresie kilkakrotnie zapalnie węzłów chłonnych , raz na dwa - trzy miesiące mam czyszczenie uszów lecz to przynosi żadnych efektów. Wizyty u różnych lekarzy laryngologów nic dotychczas nie pomagają, przepisane przez nich leki pomagają na ucho bolące na jakieś 2 - 3 miesiące i następnie problem zaczyna się od nowa. Czy istnieje jakakolwiek możliwość wyleczenia moich dolegliwości.
Witam serdecznie!
Prawdopodobnie to tzw szumy uszne?rozważyć należy również blokadę trąbki słuchowej? celem wykluczenia tej patologii wystarczy wykonać tympanometrię!
W odniesieniu do szumów usznych konieczna jest pełna diagnostyka otoneurologiczna - z pogranicza laryngologii/neurologii - wykonywana przez laryngologów. Obejmuje między innymi: badania laboratoryjne(hormonalne, morfologia, markery procesu zapalnego), USG tt. dogłowowych, RTG czynnościowy kręgosłupa szyjnego, SEP- ocene potencjałów somatosensorycznych, ocene poszczególnych odcinków drogi słuchowej (BERA, Otoemsję akustyczne) oraz badanie Rezonansu magnetycznego OUN z oceną okolicy kątów mostowo-móżdżkowych.
Po badaniach możliwość leczenia farmakologicznego w zależności od przyczyny, metody TRT oraz neuromodulacji - w zależności od etiologii!
W przypadku pytań proszę o kontakt.
Zapraszam.
Pozdrawiam!
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl

Witam\
Szumy uszne często spowodowane są nieznaną przyczyną i stanowią problemy w leczeniu; najlepiej tego typu objawy diagnozować i leczyć w Poradni Szumów Usznych w ramach NFZ; prywatnie diagnostyka szumów usznych jest bardzo kosztowna
pozdr
Stanisław Nitek
Witam. Opisywany dolegliwości sugerują kilka niezależnych problemów - szumy uszne, zapalenie ucha środkowego ? /zewnętrznego?, nadprodukcja woskowiny.
Bez badania i oceny wyników badań dodatkowych - audiometrii i wymazu trudno mówić o rokowaniu w Pani chorobie.
Zapraszam na konsultację. Postaram się z pomóc rozwiązać problem