Szukam psychologa z Warszawy, który ma doświadczenie w terapii osób z rodzin dysfunkcyjnych

17 odpowiedzi
Pochodzę z rodziny, w której matka prawdopodobnie cierpi na narcystyczne zaburzenie osobowości. Ja jestem rodzinnym kozłem ofiarnym. Ojciec nie żyje od dwóch lat. W wieku 15 lat przeżyłam próbę uprowadzenia, która nie została nigdzie zgłoszona a która została przez moich rodziców zbagatelizowana. Teraz wiem, że miałam po niej 9 z 13 objawów będących kryteriami PTSD. W liceum byłam obiektem dręczenia ze strony rówieśników, rodzice odmawiali przeniesienia mnie do innej szkoły a matka twierdziła, że takie zachowanie innych względem mnie jest moją winą. Dwa razy miałam depresję - w liceum i na studiach (których z tego powodu nie skończyłam) - łącznie z myślami samobójczymi, ale bez próby samobójczej. Mam bardzo niską samoocenę, brak wiary w możliwość zmiany sytuacji. Mój aktualny partner twierdzi, że mam ADHD, ja podejrzewam CPTSD (nie miałam objawów ADHD przed 15-16 rż). Mam za sobą związek z mężczyną z podobnymi zaburzeniami, co moja matka, który po zakończeniu związku przez mnie, stał się cyberstalkerem.
Po śmierci mojego ojca okazało się, że matka okłamywała mnie w wielu kwestiach, odmawiała opieki medycznej twierdząc, że ich nie stać (mimo iż obydwoje zarabiali dużo), umniejszała moje osiągnięcia a nawet kłamała, że przyczyniała się do nich zakulisowo. Bez mojej wiedzy i zgody ojciec naruszył moje oszczędności przechowywane w domu i wydał na jej bioenergoterapeutów.
Teraz moja sytuacja wygląda tak, że nie mam pracy (a zajęcia, które wykonywałam w przeszłości, były poniżej moich możliwości), od kilku miesięcy jestem na utrzymaniu partnera, który zaczyna mieć dość mojej bierności, chce, abym walczyła o to, co mi się należy z domu rodzinnego i jednocześnie wydzwaniają do mnie znajomi oraz sąsiedzi mojej matki, powtarzając kłamstwa, które opowiada na mój temat i żądając ode mnie porzucenia partnera, wprowadzenia się do niej i opiekowania nią. Matka szantażuje mnie wydziedziczeniem, jeśli nie spełnię jej oczekiwań (szantażuje mnie tym od ~13-14 rż, od dzieciństwa słyszałam od niej, że muszę spełniać jej oczekiwania, "żebyśmy byli rodziną").
Dwa lata temu krótko chodziłam do psychologa, który zachęcał do pojednania z matką; zrezygnowałam, ponieważ nie widzę sensu godzenia się a nawet kontaktu z osobą, która nie dość że nie dawała mi wsparcia to latami stosowała przemoc emocjonalną i werbalną, świadomie mnie sabotowała, okłamywała i wespół z ojcem okradła.

Szukam psychologa, który ma przede wszystkim doświadczenie w terapii dorosłych dzieci narcyzów, ponieważ mam wrażenie, że to jest źródłem moich problemów a reszta to konsekwencje i konsekwencje konsekwencji.
Niestety nie mogę polecić Pani żadnego konretnego psychologa z Warszawy, ale radziłabym poszukać psychoterapeuty, który pracuje w nurcie psychodynamicznym. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
myślę, że warto rozróżnić psychologa od psychoterapeuty. W Pana przypadku ta druga opcja będzie zdecydowanie bardziej korzystna. Długoterminowa praca, mająca na celu przepracowanie trudnych wydarzeń, zobaczenie siebie bardziej całościowo i skupienie się na aktualnych celach, a także rzetelna diagnoza. Zachęcam Pana do dania sobie szansy i udanie się do specjalisty, który nie zatrzyma się tylko na Pana znajomości siebie i mądrości którą wyniósł Pan z doświadczeń życiowych ale, mówiąc brzydko, "pójdzie" dalej.
Życzę powodzenia,
Natalia Zasada.
Dzień dobry. Sądzę, że każdy psychoterapeuta będzie w stanie poradzić sobie z tym tematem. Jednak jeśli chce Pani konkretnie kogoś, kto się zajmuje syndromem DDD, to proszę poszukać psychologa, który skończył Kurs Psychoterapii DDA. Pozdrawiam, Natalia Słowik
Dzień dobry,

co prawda pracuję w Poznaniu, ale pozwolę sobie na krótką wypowiedź, może będzie pomocna? W trakcie Pani poszukiwań specjalisty, zachęcam do sięgnięcia po książkę "Nigdy dość dobra" autorstwa Karyl McBride, bowiem pokazuje ona jak funkcjonują tzw. narcystyczne matki i jak można się uwolnić z takiego układu, bo nigdzie nie jest powiedziane, że należy być blisko z taką osobą. Akceptacja to jedno, ale już życie pod czyjeś dyktando to drugie. Decyzja będzie ostatecznie należała i tak do Pani.

pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w znalezieniu najlepszego dla Pani specjalisty.
Anna Jerzak/Psychonomia.pl
Dzień dobry, jeśli trudno jest Pani ponownie podjąć terapię u psychologa, do którego Pani chodziła dwa lata temu, proszę skorzystać z listy psychoterapeutów rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne lub Psychiatryczne. Pozdrawiam Panią serdecznie. Katarzyna Zalewska
Witam. Działam na terenie Śląska, Pani szuka terapii w Warszawie - niestety nie mam jak pomóc. Pozdrawiam serdecznie.
Jeżeli szuka Pani psychologa z Warszawy to zachęcam do oznaczenia tego miasta w wyszukiwarce na portalu znanylekarz.pl Jest wielu specjalistów w Pani mieście i jestem pewna, że uda się znaleźć takiego który będzie w stanie pomóc.
Dzień dobry Pani,
Mam doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami z rodzin dysfunkcyjnych (syndromem DDD)
pozdrawiam i zapraszam
ajkczaja&gmail.com
Agata Czaja-Michaud
Witam serdecznie, doceniam bezpośredniość i otwartość dotyczącą wpisu. Ja pracuję w Toruniu jeśli czas i możliwości pozwalają zapraszam do kontaktu za pośrednictwem strony internetowej celem umówienia wizyty.
Niestety jestem psychologiem z woj.dolnośląskiego.
Niestety nie mogę pomóc w sprawie wskazania konkretnego terapeuty. Nie znam tamtejszych terapeutów.
Dzień dobry. To rzeczywiście opowieść o trudnym bardzo życiu. Niestety nie jestem z Warszawy i nie mogę Pani pomóc. Na pewno inni psycholodzy, którzy pracują w stolicy zaproponują Pani konsultację lub wskażą do kogo się umówić.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz
Niestety nie znam żadnego psychologa z Warszawy, którego mogłabym Pani polecić. Myślę, że nie jest konieczny terapeuta z doświadczeniem w terapii dzieci dorosłych narcyzów, ale przede wszystkim taki, z którym to Pani poczuje fajną, mocną relację terapeutyczną, która pozwoli Pani na otwarte mówienie w bezpiecznej atmosferze. Jeśli jednak czuje Pani, że to kryterium jest dla Pani kluczowe prosze szukać w serwisie specjalistów, któzy w liście leczonych chorób mają wyszczególnione "zaburzenia osobowości". Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry!
Osobiście polecam zespół psychologów i psychoterapeutów z Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie. W stolicy jest bardzo szeroki wybór najwyżej klasy specjalistów. Niezłą baza do poszukiwań jest internet oraz znajomi korzystający z terapii.

Pozdrawiam serdecznie
Anna Mejsner-Ignaczak
Psycholog/Psychoterapeuta
Dzień dobry.
To ważne, że decyduje się Pani szukać pomocy i jest Pani gotowa podjąć pracę nad sobą, by móc w sposób bardziej satysfakcjonujący żyć, być w ważnych relacjach.
W Warszawie mogę polecić psychoterapeutę Tomasza Świtka.
Życzę owocnej pracy i wszystkiego dobrego.
Witam, przyjmuję pacjentów w Nowym Targu. Gdyby była Pani zainteresowana oferuję również pomoc on-line poprzez stronę ocalsiebie.pl
Pozdrawiam
Witam serdecznie!
Niestety nie prowadzę gabinetu w Warszawie, więc nie będę w stanie Pani pomóc na miejscu. Jednak z Pani opisu wynika, że jest Pani bardzo świadoma swojego stanu psychicznego. Domyślam się, że sama pracuje Pani nad sobą, stara się Pani dużo czytać, dowiadywać, aby pomóc samej sobie. Wspaniale, że zdecydowała się Pani na wizytę u psychologa. Mam nadzieję, że znajdzie Pani osobę, z którą zrealizuje Pani postawione sobie cele i podejmie wyzwanie zmiany. Pozdrawiam!

Milena Wyszyńska