Szukam pomocy już od dłuższego czasu a problem się nawarstwia, a mianowicie z początkiem roku miałam

2 odpowiedzi
Szukam pomocy już od dłuższego czasu a problem się nawarstwia, a mianowicie z początkiem roku miałam problem z 'suchym' katarem, wydzielina była zielona i strasznie dokuczała, nie można było się jej pozbyć zwykłym oczyszczaniem czy spreyami. Zrobiłam badania wymazu z nosa, wyszedł gronkowiec zlocisty. Przeleczyłam się Bactobanem i Broncho-Vaxomem. Problem niestety powrócił i w dodatku w tym samym czasie pojawiły się podobne objawy u syna, wydzielina w nosie i zaklejone oczy po przebudzeniu. Czy to mogą być objawy alergii? U córki zmagam się od urodzenia z ropiejącymi oczkami, miała wykonywane badania wymazu z oka i również wyszedł gronkowiec złocisty, ma pół roku, była leczona różnego rodzaju kroplami ale bez większego skutku. Temat specjalistów już mam opanowany, nie do jednego lekarza zdążyłam już dotrzeć, chciałabym w końcu otrzymać jakąkolwiek fachową pomoc, czy ktoś może mi coś doradzić?
Po opisie wygląda na infekcję szczepem bakterii odpornej na szereg antybiotyków. Jest to niestety coraz częstsze. Odpowiednie leczenie przez odpowiednio długi czas może rozwiązać sprawę.

Myślę że trzeba szukać Alergii,Zaniechać stosowania antybiotyków.