Szorstkie podniebienie w jamie ustnej

7 odpowiedzi
Szanowni Państwo. Dziś poczyłam, że mam szorstkie podniebienie (a nie gładkie i śliskie, jak zwykle). Czy to normalne, czy powinnam się jednak niepokoić? Dodam, że jestem alergiczką (jednak takiego objawu nigdy wcześniej nie miałam i nie wiem, czy to może być związane z alergią). Nie czuję żadnych guzków, ani nierówności. Podniebienie po prostu jest szorstkie.
Witam Panią. Mam nadzieje że zasięgnęła Pani opinie na ten temat gdzie indziej i dolegliwość ustąpiła. Jeśli nadal tak samo to proszę pokazać lekarzom. Może to być objawy alergiczne albo grzybica jamy ustnej. Może trzeba zrobić wymaz. Pozdrawiam

Przepraszam , ciężko jest coś mądrego powiedzieć, nie widząc tego o czym Pani mówi, polecam laryngologa.
Może być to grzybica lub lokalny stan zapalny.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Nie, to nie problem. Proszę się nie martwić. Pozdrawiam.
Przyczyn może być wiele. Czas trwania objawu jest na tyle krótki, że moim zdaniem na razie można poczekać i poobserwować zanim uruchomimy skomplikowaną machinę diagnostyczną. Nie powinna się Pani niepokoić.
Pozdrawiam serdecznie.
Witam, jeśli nie ma przy tym dolegliwości, prawdopodobnie nie jest to nic groźnego. Jaki jest powód, można jednak stwierdzić dopiero po obejrzeniu zmian w gardle. Zapraszam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Trzeba wizyty u lekarza