szkarlatyna

3 odpowiedzi
Moj syn 4 latka 3 tyg temu przeszedl szkarlatyne.W pt wieczorem bol gardla, raz zwymiotowal, goraczka 39.7.Leczylismy go domowymi sposobami.W sobote obudzil sie bez oznak choroby poza wysypka (mial tez najpier bialy i pozniej malinowy jezyk)W pn pomimo brak oznak choroby poszlismy do lekarza.Wymazl wykazal Strep A. Lekarz zaproponowal antybiotyk ale syn byl calkowicie zdrowy wiec nie podalismy go.Po 2.5 tyg kontrola i w wymazie dalej jest bakteria.Mocz ok.Syn w ciagu dalszym nie przejawia oznak choroby.Czy na tym etapie choroby ma sens podania antybiotyku by zlikwidowac bakterie?Czy to pomoze uniknac jakis komplikacji?Czy organizm powiniej juz sam pozbyc sie bakterii?Z gory dziekuje za odpowiedz
trzeba podać antybiotyk, żeby eradykować bakterie, nie ma to jednak wpływu na możliwe komplikacje.

Witam
Proszę koniecznie podać antybiotyk by uniknąć późnych komplikacji choroby pozdrawiam
W przypadku zapalenia gardła wywołanego Strep A podaje się antybiotyk. Głównym powodem jest NIE zmniejszenie objawów ale zapobieżenie poważnym komplikacjom typu choroba nerek czy gorączka reumatyczna.
Na przyszłość radzę jednak stosować się do zaleceń zaufanego lekarza, który zbadał dziecko zamiast "szeroko konsultować" jego zalecenia w internecie.
Pozdrawiam serdecznie.