Szanse na ciążę po poronieniu?

Witam. Pani Doktor, 11 października miałam zabieg łyżeczkowania ciąży nie stwierdzono czynności serca, ruchów ani przepływów naczyniowych wewnątrz zarodka (kilka miesiące starań, teoretycznie zawsze trafione dni płodne) to był mój drugi taki zabieg pierwsza ciąża obumarła od samego początku nie rozwijała się było to maj lub czerwiec tego roku. Bardzo przeżyłam poronienie. Jakie są szanse na kolejną ciążę.

2 odpowiedzi


Witam, sądzę, że warto rozpocząć diagnostykę poronień nawykowych. Konieczna będzie wizyta lekarska. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Poronienie jest skutkiem nieprawidłowego rozwoju ciąży i to się zdarza. Jeżeli był wykonany zabieg wyłyżeczkowania to proponuję odczekać z planowaniem kolejnej ok. 3-4 cykli a w tym czasie przygotować się stosując kwas foliowy. Warto niekiedy wykonać niektóre badania - odporność na różyczkę, toksoplazmozę , progesteron w II fazie cyklu. BD

dr n. med. Bohdan Dźwigała

dr n. med. Bohdan Dźwigała

ginekolog

Józefów (powiat otwocki)

Umów wizytę

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.