Szanowni Państwo, wymieniałam korony w prestiżowej klinice w Katowicach, piszę o tym ponieważ mam og

1 odpowiedzi
Szanowni Państwo, wymieniałam korony w prestiżowej klinice w Katowicach, piszę o tym ponieważ mam ogromny problem z tymi koronami. Nie będę sie rozpisywać bo tego bardzo dużo ale!.
Po założeniu/wymianie korony na górną trójkę ząb zaczął dawać bardzo duże nieprzemijające dolegliwości bólowe, tak też się stało z kolejnymi trzema uprzednio zdrowymi zębami. Wszystkie te zęby zostały przeliczone endo pod mikroskopem. Ból minął , natomiast w rzeczonej trojce po tygodniu od endo , zaczęły boleć okoliczne tkanki a konkretnie ból około wierzchołkowy. Ból jest charakterystyczny , daje się we znaki przy każdym ruchu mięśniami twarzy i przy ucisku obok płatka nosa. ból nie ustępuje trwa juz dwa tygodnie. Zdjęcia oglądało dwóch lekarzy mówią że nic nie widać. Dodam że za 10 koron zapłaciłam prawie sześćdziesiąt tysięcy złotych. Zatem zastanawiam się czy aby jestem jakimś przypadkiem klinicznym czy popełniono jakieś błędy. Klinika ( właściciel nie widzi problemu , ręce umywa) Dwa pytania po pierwsze co można zrobić z tym " zapaleniem około wierzchołkowym" a dwa czy nie rozważyć konsultacji z biegłym sądowym. Dodam również że zgryz był zrobiony niewłaściwie co dawało ogromne dolegliwości polowe bóle przeciążeniowe, wszystkie korony na zębach były szlifowane, kilkanaście razy aż uzyskaliśmy zgryz właściwy. Na ten moment mam osłabione korony szlifowaniem i leczeniem endo i nie wiem jak długo wytrzymają, a kosztowały tyle co luksusowy samochód.
Witam
Długo zastanawiałem sie co pani/u napisać. Najłatwiej było by zbadać pacjenta i obejrzeć jak to teraz aktualnie wygląda. Dolegliwości które są opisywane mogą mieć różne powody, np: wcześniejszy zły stan zębów przed leczeniem, przegrzanie tkanek zęba w trakcie opracowywania pod koronę, nieprawidłowa okluzja (zgryz) po wykonaniu uzupełnień z przeciążeniem zębów, itd. Jeśli ząb jest prawidłowo przeliczony endodontycznie i nie jest przeciążony okluzyjne to ból powinien minąć. Pytanie czy wszystko jest napewno ok? Drobne korekty koron są do zaakceptowania. Duże korekty to najcześciej wynik jakiegoś błędu. Pytanie jak duże były u pacjenta. Korony po leczeniu endodontycznym ja swoim pacjentom najcześciej zalecam wymienić.
Pozdrawiam
Tomasz Żuchowski