Synek (11tygodni) w moczu wychodzą leukocyty raz 500 raz 25 potem znów 500 potem 330 i teraz 125.Dod

1 odpowiedzi
Synek (11tygodni) w moczu wychodzą leukocyty raz 500 raz 25 potem znów 500 potem 330 i teraz 125.Dodam że wyszły bardzo liczne bakterie.Synek ma wyłoniona kolostomie 2 lufowa z przetoka do cewki.Wczesniej worek był przyklejany na 2 lufki czy moze dlatego ma wysokie leukocyty i bakterie w moczu ? Czy jeśli są leukocyty w moczu to będą cały czas jeśli synek ma kolostomie.czy jeśli są leukocyty tylko w moczu a resztę wyników z krwi są w normie nie mogę zaszczepić dziecka? Dziecko nie ma żadnych niepokojących objawów
Dzień dobry,
przy zarośnięciu odbytu z przetoką do cewki niestety zakażenia w układzie moczowym są częste. Po zmianie przyklejania worka stomijnego (tylko na lufę, z której idzie kupa) powinno być lepiej, ale nie zawsze ustępują całkowicie.
Warto monitorować sytuację ze swoim lekarzem pediatrą / chirurgiem i leczyć te zakażenia, które tego wymagają żeby zapobiec ew. uszkodzeniu nerek. Czasami potrzebna jest osłona lub płukanie drugiej lufy łagodnym środkiem odkażającym. Zdecyduje o tym prowadzący chirurg.
W zakresie szczepień to sama obecność leukocytów w moczu nie powinna być przeciwwskazaniem. Z poprawką jednak na to, że jeśli trwa aktywne zakażenie w moczu (nawet bezobjawowe) to podanie szczepionek może mijać się z celem. Pozdrawiam. Oskar Zgraj.