Syn ma 5 lat i od kilku dni ma bardzo dziwne zmiany na paznokciach Sa popękane, jeden mu wręcz zszed

5 odpowiedzi
Syn ma 5 lat i od kilku dni ma bardzo dziwne zmiany na paznokciach Sa popękane, jeden mu wręcz zszedł. Zmiany są od nasady. jakby w połwie paznokieć się rozwarstwia. Ostatnio dużo chorował i brał antybiotyki, może to ma z tym związek?
Dzień dobry !Przyczyny mogą być różne potrzebne będą badania diagnostyczne. Zapraszam

Witam! Ma związek .Płyki się złuszczą i odrosną wkrótce nowe. To częste zjawisko po infekcjach wirusowych, gorączkowych.Pozdrawiam
Proszę udać się do gabinetu celem szczegółowej oceny paznokci. Czasem może mieć to związek z infekcjami np wirusowymi czy grzybiczymi.
Witam,
prawdopodobnie tak jest to częsty objaw po infekcjach głównie wirusowych u dzieci.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Dzień dobry. Tak to może mieć związek z antybiotykami. Dorośli tak nie reagują ,ale maluchy potrafią .Wystarczy poczekać powinien odrosnąć prawidłowy. można stosować suplement żelatyny w saszetkach pod nazwa GELACET lub AMOCON ,dawka dla maluchów mniejsza niż zalecana czyli 1/2 saszetki codziennie.(jest do wypicia jak vibowit ). Do 3-4 tyg. powinno dziecko być ,,naprawione "". Z poważaniem dr Piotr Mazur.