Symptom DDA

6 odpowiedzi
Witam. Odkąd pamiętam cierpię na stany lękowe. Boję się o moje dzieci czy nic im się nie stanie w drodze do szkoły, boję się jak mają lekki katar, czy wszystko bedzie ok, boję się jeździć samochodem itp. Wychowałam się w rodzinie ojca alkoholika, podejrzewam więc że to objaw DDA. Proszę o informacje jak długo może trwać terapia w takim przypadku jak mój i czy jest szansa na powrót do całkowitego bezstresowego życia. Jaki koszt jest takiej terapii. Pozdrawiam. Ilona
Witam,
DDA to bardzo szerokie pojęcie, wymagające dodatkowej diagnostyki. Proponuję udac się na indywidualne spotkanie z psychologiem , z którym wspólnie ustali Pani sposób postępowania.
POzdrawiam

Witam,

trudno jest mówić o objawach DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików)- gdyż ten umowny termin nie odnosi się do konkretnych objawów a bardziej do specyficznej sytuacji dorastania w domu, gdy przynajmniej jedno z rodziców było alkoholikiem. Dziecko dorastając w takiej rodzinie musi wytworzyć określone mechanizmy obronne, aby się dostosować do egzystowania w takiej rodzinie. Bardzo często jednak te wykształcone cechy utrudniają prawidłowe funkcjonowanie w dorosłym życiu- przyczyniając się do częstego występowania zaburzeń lękowych czy depresyjnych.
Jak najbardziej jest szansa na uzyskanie zmiany i poprawy ogólnego samopoczucia i funkcjonowania. W przypadku psychoterapii psychodynamicznej (w którym to nurcie pracujemy w naszym gabinecie)- nie określa się sztywnego czasu trwania terapii. Postępy zależą od rodzaju zaburzenia, motywacji do podjęcia zmian i szeregu innych czynników.
Koszt sesji terapeutycznej (50 min) w naszym gabinecie wynosi 100 zł. Celem umówienia na psychoterapię proszę skontaktować się z mgr Martą Kaczmarczyk, bezpośredni nr telefonu dostępny na stronie gabinetspectrum.pl

pozdrawiam,
lek. Seweryn Segiet, specjalista psychiatra, psychoterapeuta gabinetspectrum.pl
Terapia zwykle jest długotrwała, trudno okreslić jej czas trwania. Myślę, że nie krócej niż 1,5 roku. Koszt sesji to 100 zł a częstotliwość to raz w tygodniu. Pozdrawiam
Dzień dobry pani Ilono. Pisze pani o nieustannym lęku o wiele spraw związanych z dziećmi, może także sobą czy innymi osobami. Trudno wnioskować na podstawie tak krótkiego opisu czy to lęk uogolniony, czy specyficzny - ale rozumiem, że zakłada Pani związek Pani trudności z wrażliwością wykształconą w przeszłości. Zaburzenia lękowe leczy się psychoterapią poznawczo-behawioralną, a jej dlugość zalezy od indywidualnego sformułowania trudności i oczekiwań - czasem kilkanaście tygodni, czasem kilka-kilkanaście miesięcy. Koszt sesji w gabinecie Terapia Katowice to 100zł za 50 minut. Zapraszam na wstępną konsultację i omówienie sytuacji. Pozdrawiam ciepło! Aneta Hanusiak
Witam Panią. Lęki, które Pani opisuje mogą pojawiać się z różnych powodów, niekoniecznie DDA. Zapraszam Panią na trzy wstępne spotkania. Pozdrawiam Jolanta Iwanowska
Pani Ilono
Z Pani opisu wynika, że doświadcza Pani szeregu objawów w różnych sferach życia wynikających z silnego lęku i napięcia co niewątpliwie utrudnia Pani funkcjonowanie.
Psychoterapia to proces, który wymaga czasu i zaangażowania. Terapia DDA to propozycja psychoterapii długoterminowej trwającej od kilku miesięcy do ok 2 lat. Po etapie konsultacji umawia się Pani z terapeuta wstępnie na czas trwania terapii z możliwością jej przedłużenia jeśli sytuacja będzie tego wymagała, a co ustali Pani wspólnie z psychoterapeutą. Koszt sesji wynosi 100 zł. Czas trwania spotkania to ok. 60 min.