Swoje pytanie kieruję głównie do lekarzy laryngologów, ale za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczna.

1 odpowiedzi

Swoje pytanie kieruję głównie do lekarzy laryngologów, ale za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczna.
Od 2 miesięcy mój 6 letni syn ma katar (katar zmienia kolor, raz jest zielony, raz biały, za chwilę żółty..). Pochrapuje w nocy i właściwie prawie cały czas oddycha przez usta. Miał zrobione testy alergiczne, również z krwi, które niczego nie wykazały. Syn niby nie ma alergii.
Byliśmy na 2 wizytach u laryngologa, i Pani doktor już na pierwszej wizycie stwierdziła, że 3 migdał bedzie do wycięcia. Twierdzi również że śluzówka nosa jest typowo alergiczna.. Przepisała " płatki " na obkurczenie, które póki co nie pomogły. Syn wciąż je przyjmuje, ale byliśmy już kontrolnie na wizycie, czy może coś się zmieniło. Niestety migdał wciąż się nie zmniejszył i Pani doktor chce go wycinać.. Ja jestem do tego dość sceptycznie nastawiona.. Wolałabym najpierw wypróbować wszystko co się tylko da, i gdy nic nie pomoże wtedy go wyciąć..
Moje pytanie brzmi następująco.. Czy jeśli syn nie ma bezdechów, słuch miał sprawdzony i wszystko jest ok, nie ma żadnych problemów z uszami. Nie łapie też angin, zapaleń oskrzeli, zapaleń płuc. Natomiast bardzo często łapie wirusówki, szybko się zaraża od innych dzieci w przedszkolu. To czy powinnam ten migdał już wycinać? Czy można z tym poczekać, i wypróbować jakieś inne metody na obkurczenie migdałka?
Pani synowi brak odporności. Do tego ma nieustanny stan zapalny zatok. Trzeba zrobić odpowiednie badania, wzmocnić odporność i uzupełnić braki substancji odżywczych i problemy powinny zniknąć same. Jeżeli jest Pani zainteresowana to zapraszam. Należę do Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej a kontakt do mnie znajdzie Pani na: klinikazdrowienia.pl lub rejestracja przez ten portal. Pozdrawiam, Bogusław Bienias