Świąd hemoroidów rozszerzony na okoliczne tkanki i narządy

5 odpowiedzi
Witam. Mam trwający od dawna problem z hemoroidami, jednak zbagatelizowałem problem. Bólu nie było prawie nigdy, ale był świąd. Od kilku dni jednak mam ataki świądu, które są nie do zniesienia. Jak zaatakują w nocy, budzę się i ni mogę znów usnąć. Do tego poza świądem samych hemoroidów mam też promieniujący własnie od nich świąd pęcherza moczowego, a nawet członka wewnątrz głęboko, tak jakby swędziały mnie naczynia krwionośne. Świąd obejmuje też wewnętrzną część ud i same pośladki - swędzi tkanka podskórna. Wszędzie jest tak samo intensywny i żadne smarowanie nie pomaga. Czy zapalenie hemoroidów może rozszerzyć się na pęcherz i okoliczne naczynia krwionośne czy tkanki, w tym ud, pęcherza czy członka? Czy to normalne? Miałem 3 miesiące temu kolonoskopię (rektoskopii nie miałem i dopiero planuję ją zrobić) i wtedy lekarz mówił, że hemoroidy duże nie są, ale od niej wiele się zmieniło i doskwierają mi kilka razy mocniej, niż przed kolonoskopią. Czy taki świąd narządów i tkanek znajdujących się dookoła odbytu oznacza coś poważnego?
Szanowny Panie, opisywane przez Pana objawy najprawdopodobniej nie są spowodowane przez hemoroidy. Dla ustalenia prawidłowego rozpoznania konieczne jest badanie proktologiczne. Po nim będzie wiadomo jak Panu pomóc. Zapraszam.

Dzień dobry, świąd może towarzyszyć hemoroidom, zwykle jest ograniczony do odbytu i okolicy odbytu. W tej lokalizacji może też towarzyszyć owsicy. Należy zgłosić się do lekarza specjalisty na badanie i po odpowiednie leki, w tym o działaniu p/świądowym.
Problemy związane z odbytem bardzo często mogą dawać dolegliwości, które rzutują się na okolice "urologiczne", i na odwrót, wynika to z anatomicznej bliskości obu tych stref. Jak jest u Pana? Jaka jest przyczyna świądu? Czy nie nakłada się na problem jeszcze coś innego? By odpowiedzieć na te pytania należy dokładnie Pana zbadać, zebrać wywiad i ew. zaplanować dalszą diagnostykę, na odległość nie można tego stwierdzić. Pozdrawiam serdecznie!
Problem świadu odbytu jest złozony i przyczyn może być wiele leczenie jest długie gdyż nieraz trudno jednoznacznie określić przyczynę . może to być tzw śiąd samoistny konieczna jest konsultacja proktologa
Witam! Bez szczegółowego wywiadu i badania nie można określić czy powodem świądu są tylko wyłącznie żylaki odbytu, czy być może inne schorzenie. Pozdrawiam