Swiąd ciała

6 odpowiedzi
Witam, miałem lekkie swędzenie w okolicach odbytu, wyczułem bardzo mały guzek w zwieraczu, zastosowałem maść Procto-Hemolan, zmiana zaczęła się zmniejszać i jakby cofać do wewnątrz. Jednak po około miesiącu pojawił się silny świąd odbytu, zastosowałem czopki oraz maści Proctosedon oraz Rukorex. Dolegliwości nie ustępowały, jednak żadnych guzków nie zauważyłem. Kuracja nie przynosiła efektu, a do tego pojawiło się swędzenie i zaczerwienienie w pachwin, jąder, na wewnętrze stronie penisa a także w okolicach pępka, pach i wzgórka łonowego. W okolicach odbytu świąd o dziwo ustąpił, odczuwam tam tylko lekkie szczypanie co jakiś czas.
Szanowny Panie, ze względu na opisywane przez Pana zmiany pojawiające się w okolicy odbytu, sugeruje kontakt z proktologiem. Pozdrawiam!

Dzień dobry,
opisane dolegliwości to żylaki odbytu, które po zastosowaniu wymienionych preparatów uległy wchłonięciu. Utrzymujący się świąd może być objawem wielu schorzeń lub zaburzeń w organiźmie m.innymi cukrzyca (lub nietolerancja glukozy na skutek złego odżywiania), szczelina odbytu, drożdżyce, grzybice,choroby pasożytnicze, choroby zapalne jelit, choroby alergiczne, nadmierna potłiwość, podłoże nerwowe i wiele innych przyczyn, które lekarz po zebraniu wywiadu i zbadaniu- ustali i wdroży leczenie.
Jeżeli świądowi towarzyszy stan zapalny czyli zaczerwienienie - należy udać się do dermatologa ,aby otrzymać odpowiednie leczenie.Mogą to być zmiany infekcyjne typu grzybicy lub drożdżycy.
Niewątpliwie powinien Pan udać się do dermatologa, diagnostyke w kierunku erythrasma w tym przypadku byłaby wskazana oraz dobranie odpowiednich leków
Witam,
początkowe objawy sugerowałyby obecność guzków krwawniczych odbytu, jednak dalszy przebieg choroby nie jest dla nich typowy. Bezwzględnie wymaga to wizyty u lekarza, bez badania niemożliwe jest postawienie prawidłowej diagnozy. Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem w miarę możliwości.
Bar4dzo możliwe, że uczuliła Pana jedna z maści- jednak nie eksperymentowałabym samodzielnie z leczeniem, także ze względu na wrażliwośc okolicy zmian.