swędzenie powiek

4 odpowiedzi
Od miesiąca swędzą mnie oczy (górna i dolna powieka). Od lekarza rodzinnego dostałam oxycort A i krople betadrin i skierowanie do okulisty. Po tych lekach mi przeszło, ale po tygodniu było to samo. Okulista kazał mi kupić krem fizjoderm z firmy ziaja med. Czy powinnam zrobić jakieś badania, żeby stwierdzić od czego mnie tak swędzi? Nie zmieniałam żadnych kosmetyków, proszku itp. Zaznaczę, że mam trądzik różowaty i 55 lat. Twarz myję mydłem z nanosrebrem. Dziękuję za podpowiedzi co robić, do kogo się zwrócić.
Swędzenie powiek może wywoływać trądzik różowaty.Konieczna jest stała opieka okulistyczna.

Wszystko może nas uczulić nawet ten sam rodzaj kosmetyku, proszku do prania stosowany od wielu lat.

Czy gorzej jest rano czy w ciągu dnia ?

Czy spiąc poza domem jest lepiej?

Czy jest cokolwiek nowego ?

Powoli odpowiadajac i zastanawiając sie co nasila dolegliwości jesteśmy w stanie odkryć źródło alergii.

pozdrawiam
AM
Warto, dla pełnej diagnostyki, wykonać badanie w kierunku nużycy rzęs. Jednak objawy moga mieć związek z samym trądzikiem różowatym.
Dzień dobry
Swędzenie powiek a reguły towarzyszy uczuleleniom i mogą one pojawiać się w każdym wieku ( kosmetyki, roztocza, kurz, pyłki drzew, traw itd), w takiej sytuacji należałoby zrobić testy alergiczne. Zdarza się rownież ,że takie objawy wynikają z infekcji bakteryjnej , której oprócz świiądu towarzyszą zmiany w postaci łusek w okolicy rzęs i w takiej sytuacji należałoby zrobić posiew. Wykluczyć należy też nużeńca , robiąc specjalistyczne badania . Proponuję jednak zanim Pan/Pani zacznie wykonywać kosztowne badania zasięgnąć jeszcze raz opini lekarza.
Pozdrawiam
Alicja Błazej-Waśkiewicz Opticador