Swędzenie moszny

2 odpowiedzi
Pytanie do dermatologa. Mężczyzna, 30+.
Od kilku lat ma problem ze swędzeniem moszny - skóra łuszczy się, jest sucha,vpodrażniona i strasznie swędzi. Pomaga polewanie gorącą wodą (tak się ratuję w ostateczności). Smarowałem to infectoscabem - jeden dzień jakby lepiej i od nowa to samo. Posiew moczu - w normie. Co mogę na to stosować i co to może być - tak wstępnie - bez podawania rozpoznań ??
Witam serdecznie
Skóra moszny jest bardzo delikatna, a polewanie gorącą wodą początkowo pomaga, niestety następnie dochodzi do nasilenia się objawów. Podobnie z Infectoscabem, może podrażniać skórę moszny. Zalecam stosowanie żeli hipoalergicznych i kremów hipoalergicznych. Wskazana jest wizyta u dermatologa w celu oceny problemu i włączenia leczenia. Prawdopodobnie ma Pan chorobę z kręgu wyprysku, którą będzie trzeba leczyć specjalistycznie.
Pozdrawiam

Jeżeli problem jest przewlekły i nawrotowy - niezbędna jest wizyta u specjalisty, dokładny wywiad, badanie oraz ew. wykonanie wyników z krwi. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska