Swędzenia stopy

3 odpowiedzi
Witam .Moim problemem jest swędzenie, i łuszczenie się skóry na stopach pod kostką od wewnętrznej strony , po swędzeniu powstają pęcherzyki z płynem {podobne jak by po oparzeniu }a następnie pęka i dochodzi cały płat po jakimś czasie narasta nowa skóra i to powoduje swędzenie jest to takie silne ze nie można się powstrzymać od drapania byłem już u tylu {starych lekarzy co niby powinni wiedzieć co to jest }a oni mi mówią ze to alergia ja uważam ze to jest jakaś grzybica albo cos takiego ,to mam od 2-3 lat. stopa zaczęła swedziec w bucie i podrapałem to drugą pieta a teraz rozniosło mi się na kolejna nogę i na piszczelu .A teraz szukam dobrego lekarza co by wyleczył a nie tylko wyciągał kase co pozostali u których byłem przepisali tubkę 25g masci i kazali przyjść za miesiąc i tak chodziłem przez rok a potem mi powiedział ze to alergia tylko nie powiedział na co. Mogę wysłać zdjęcia
byt ogólne informacje...
konieczna konsultacja
podrawiam,
Łukasz Preibisz

Dzień dobry,
zdjęcia zapewne przybliżyłyby diagnozę, ale nie ma takiej możliwości na portalu.
Należy pobrać wyskrobiny na hodowlę, jeśli takie podejrzenie się potwierdzi. Najbardziej prawdopodobna jest jednak alergia.
Pozdrawiam
Zmiany mogą mieć różną etiologię.Aby rozpoznać grzybicę trzeba pobrać naskórek i zbadać .Jeżeli jest to wyprysk alergiczny to zmiany mogą nawracać.Często w tej lokalizacji pojawia się też neurodermit.Zapraszam .B.Mamcarz