swedzace plamy pod pacha, na szyi

4 odpowiedzi
Witam,
od okolo 2tygodni mam pod lewa pacha czerwone swedzace plamy, plama pojawila sie takze pod zgieciem kolanowym oraz na szyi.
Prosze o porade.
Dzień dobry. Proponuję na początku, w e własnym zakresie odstawić kosmetyki zapachowe i zacząć stosować tzw emolienty. Jeśli to nie pomoże należałoby wykonać testy naskórkowe w celu wykluczenia/potwierdzenia alergii kontaktowe ja na kosmetyki. Póki co zalecałbym leczeine ogólne ( antyhistaminiki ) i zewnętrzne (leki p-wypryskowe, bądź w połączeniu z substancjami p-bakteryjnym i p-grzybiczymi). Zapraszam na wizytę.

Mogą to być zmiany alergiczne kontaktowe bądź atopowe,najlepiej udać się do dermatologa
Dzień dobry,
biorąc pod uwagę letnią porę i lokalizację można pomysleć o wyprysku potnicowym,
podobnie mogą też wyglądać ogniska wyprysku kontaktowego ( kremy, perfumy,)
Proszę zastosować emolienty do codziennej pielęgnacji, odstawiając dotychczas używane kosmetyki, a przy braku poprawy sugeruję wizytę u dermatologa.
Witam prawdopodobnie to rodzaj alergii kontaktowej -proszę zastosować epitheliale ah duo, gdy po kilku dniach nie będzie poprawy to konieczna jest konsultacja