Swędząca skóra u dziecka

Dzień dobry,
moja córka 8-letnia od jakiegoś czasu skarży się na swędzącą skórę na plecach, na ramionach, w okolicy pach, rękach . Nie widać żadnych zmian skórnych typu wyprysków, krostek, wysypki, kaszki. Tuż po kąpieli gdy skóra jest wilgotna również swędzi. Chodziliśmy kiedyś do Alergologa z innych przyczyn (alergii nie ma ) i w sumie słyszałam, że córka "no ma delikatną, dość suchą skórę".
Czy samo natłuszczanie po każdej kąpieli, czy też w ciągu dnia z 2 razy może pomóc? Kupiłam specjalnie balsam w aptece (nie pamiętam nazwy) - ale spektakularnych wyników nie ma jeszcze. Może są jakieś specjalne balsami, kremy? A może trzeba zrobić jakieś badania w tym kierunku? Bo zwyczajnie żal mi mojego dziecka gdy się zdrapie a na skórze nic nie ma.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Łukasz Preibisz

Droga Pani,
zapraszam na konsultację
Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Anna Dyszyńska

Owszem, natłuszczanie moze przynieśc ulgę (emotopic, cetaphil....)- również dobrze jest stosowac srodki do mycia z tej serii. Ujemne wyniki testów nie wykluczają alergii- rozumiem,że problemy pasożytnicze przewodu pokarmowego zostały wykluczone? Stres szkolny? Objawowo można np. zastosować Fenistil krople.