Suplementy diety a antykoncepcja hormonalna

5 odpowiedzi
Witam, od niedawna zaczęłam stosować suplement diety tzw. 'przedtreningówka' która w składzie ma: Beta-alanina, L-arginina, Tauryna L-cytrulina, L-tyrozyna, Kofeina, Ekstrakt z korzenia buraka (Beta vulgaris L.), Niacyna (mg NE), Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego (Piper nigrum L.), piperyna. W związku z tym chciałam zapytać czy ten suplement diety w jakiś sposób osłabia działanie antykoncepcji hormonalnej? Od 1.5 roku biorę Narayę.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Witam,
Z tego co mi wiadomo skład który Pani wymieniła nie powinien wpływać na skuteczność antykoncepcji.
Pozdrawiam.

Witam, jeśli preparat zawiera jedynie te ww składniki to nie powinien osłabiać działania doustnych tabletek antykoncepcyjnych, jeśli przyjmowane są regularnie zgodnie z zaleceniami. Pozdrawiam
Witam,
Podany skład nie powinien wchodzić w interakcję z lekami antykoncepcyjnymi. Proszę sprawdzić czy któryś ze składników podanych przez Panią nie znajduje się w części interakcje ulotki leku.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Zażywanie suplementów diety może wpłynąć na bezpieczeństwo i skuteczność antykoncepcji. Zachodzi interakcja pomiędzy środkami antykoncepcyjnymi a poszczególnym składnikami suplementu diety, dotyczy to zwłaszcza preparatów z dziurawca, żeń-szenia, które wpływają silnie na metabolizm hormonów. Niepożądane są również środki zawierające mocno skoncentrowany i oczyszczony wyciąg. Każdy suplement może wpłynąć na osłabienie antykoncepcji.
Dziweń dobry. W składzie nie ma nic co mogłoby istotnie wpływać na skuteczność DTA. Pozdrawiam SK.