suchy zebodol

11 odpowiedzi
Witam dzis minela doba od usuniecia mi gornej szostki , stomatolog zaszyl rane . Mam tylko pytanie , naczytalem sie o powstaniu suchego zebodolu poprzez palenie , a zapalilem papierosa. Zadnego bolu nie odczuwam az dziwne bo prawie nic nie czuje . czy grozi mi suchy zebodol ?
Z opisu wnioskuję że goi się prawidłowo, suchy zębodół wcale nie musi wystąpić.

raczej nie bo jeżeli miało by boleć to już by to nastąpiło ,ale proszę nie palić i stosować się do zaleceń a wszystko będzie dobrze pozdrawiam:))
Witam
Palenie papierosów sprzyja powstaniu suchego lub zakażonych zębodołu ale nie musi go wywołać .Ważne jest aby w pierwszej dobie po zabiegu nie płakać, bo to może uszkodzić skrzep oraz dbać o higienę jamy ustnej .
Jeżeli nie ma bólu to raczej nie ma suchego zębodołu.
założenie szwów zapobiega wypadnięciu skrzepu i powstania suchego zębodołu,rana powinna się prawidłowo zagoić,pozdrawiam
Witam!
W przypadku założenia szwów na ranę poekstrakcyjną nie wystąpi zespół suchego zębodołu. Palenie nie jest wskazane po takich zabiegach, gdyż zaburza proces gojenia. Niestety trzeba się w miarę możliwości powstrzymywać od palenia tytoniu.
Brak bólu jest objawem pozytywnym i świadczy też o fachowości lekarza, który wykonywał zabieg.
Proszę się nie martwić i stosować do zaleceń lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Trudno wyrokować po pierwszej dobie od zabiegu. Ryzyko powstania suchego zębodołu po extrakcji zwiększa się gdy pacjent pali papierosy. Szycie zębodołu poprawia szanse na prawidłowe gojenie przez zbliżenie brzegów rany oraz zapobieganie utraty skrzepu krwi z zębodołu . Sugeruję powstrzymać się od palenia papierosów w pierwszym okresie gojenia , czyli do czasu usunięcia szwów.
Suchy zebodol to powiklanie ktore wystepuje w momencie wyplukania skrzepu z zebodolu i utrudnionemu gojeniu, palenie nikotyny nie powoduje suchego zebodolu ae zwieksza nieznacznie jego ryzyko powstania.
pozdrawiam
Suchy zębodół powstaje wtedy, gdy w ranie po usuniętym zębie nie wytworzy się skrzep, lub po utworzeniu zostanie stamtąd wypłukany. Wtedy rana bardzo boli.
Pozdrawiam
Proszę sie nie przejmować,
Każdy zabieg niesie ryzyko, jednak jeśli nie odczuwa Pan żadnych dolegliwości bólowych powinno byc wszystko w porządku.
W razie jakich kolejek pytań zapraszam na konsultacje.
Witam, Suchy zębodół nie powstanie od razu. Ryzyko wystąpienia tej dolegliwosci jest zawsze, ciężko stwierdzić czy jeden papieros spowoduje suchy zębodól czy nie. Jesli stosowałeś wszystkie zalecenia (z wyjątkiem palenia) jest duzze prawdopodobieństwo ze żadne powikłanie nei wystapi. Życzę powodzenia, Aleksandra Bąk