suchy kaszel we wczesnej ciąży

5 odpowiedzi
Witam
jestem w 5 tygodniu ciąży, moim problemem jeObjawia się to pokasływaniem w dzień, raz lżej raz mocniejst przewlekły kaszel który jest pozostałością po przeziębieniu 2 lata wstecz jak przypuszczam, ewentualnie spływanie wydzieliny po gardle albo refluks - niestety nikt mi nie potrafił udzielić do tej pory konkretnej odpowiedzi. W nocy zaś mam spokój i kaszlu nie ma. Boję się o ciąże zwłaszcza że już 3 razy miałam puste jajo. Przed tymi pustymi jajami urodziłam zdrowego synka bez jakichkolwiek problemów. Synek ma 3,5 roku. Poza tym mam stwierdzone WZW C (podczas badania krwi pępowinowej) i jestem pod opieką lekarską ale raczej nie ma to wpływu na kaszel. Czy Pan doktor jest w stanie mi pomóc? nie wiem jakie leiki mogę brać wizytę mam dopiero za 3 tygodnie. Lekarz przez telefon zalecił tylko kwas foliowy acard 1x1 z powodu wcześniejszych strat.
Szanowna Pani,
Przykro mi, ale nie da się diagnozować i leczyć przez internet. Kaszel, który trwa 2 lata po przeziębieniu absolutnie wymaga wyjaśnienia. Niekoniecznie jest to rola ginekologa, być może będzie potrzebna wizyta u laryngologa czy pulmunologa. Przez internet się nie da...
Z wyrazami szacunku,
CS

proponuje wizyte u laryngologa być może ma pani przewlekłe zapalenie zatok
Powinna Pani odbyć konsultację internistyczną - pulmonologiczną celem oceny przyczyny kaszlu.
proszę sprecyzować problem - porusza Pani kilka tematów ale brak konkretnego pytania. przewlekły kaszel - wykluczenie refluksu - gastroskopia ale chyba po ciąży. zmiana pozycji ciała - redukuje go.
z szacunkiem Artur Mazur kalisz
Powinna pani udać się do pulmonologa i gastrologa.po 3 stratach ciąż zalecane są jeszcze heparyny podskórnej. Zapraszam na wizytę.