Sucha skóra.

7 odpowiedzi
Witam. Od 8 lat cierpię na suchą skórę, po prysznicu skóra szczególnie na twarzy jest bardzo napięta przez co mówienie, mimika prowadzi do pojawiania się na twarzy złuszczonej skóry, przypominającej mąkę w okolicach ust, oczu, nietowarzyszy przy tym swędzenie ani pieczenie, jedynie w przypadku nie nałożenia kremu po paru godzinach otwierają się rany. Zimny prysznic bardzo pomaga utrzymać nawilżoną skórę lecz przy gorącym natychmiast po prysznicu objawiają się wspomniane symptony.
Staram się odżywiać dużą ilością owoców,warzyw pijam dużu wody, śpie przy otwartym oknie dla wilgotnego powietrza, ubrania składają się z naturalnych surowców, codziennie stosuję zwykły nawilżający balsam oraz krem nawilżający Nivea do twarzy, uprawiam regularnie sport. Lat 24, mężczyzna.
W wieku szesnastu lat skóra wokół ust stała się bardzo czerwona (bez swędzenia, pieczenia) oraz na języku pojawiły się nie regularne naloty, po paru latach skóra (zuszczona) zaczeła umiarkowanie odpadać (na szczęście ustało), wiek dziewiętnaście pierwsze objawy siwizny, lat 23 włosy na skroniach zaczeły wypadać co skłoniło mnie do wizyty u dermatologa, który z koleji przepisał mi suplementy diety na skórę oraz włosy, lecz nie widzę poprawy.
1. Z suplementów zastosowałabym coś z biotyną i żelatyną/kolagenem, typu Amocon forte
2. Byc moze Pana skóra wymaga nie tylko/nie tyle nawilżania, co złuszczania+natłuszczania( seria cerko, środki z mocznikiem, serie Avene-do mycia i natłuszczania emolienty serie cetaphil, emotopic), dodatkowo 1-2 dziennie nawilżanie typu woda termalna.
3. Natomiast Pana problemy- szybkie siwienie, sucha skóra, itp. mogą świadczyć np. o chorobie z kręgu zaburzeń rogowacenia/genodermatoz, czy choćby zaburzeniach hormonalnych (tarczyca?)-powinien się Pan przediagnozować.

Dzień dobry, zapraszam Pana na konsultację. Postaram się pomóc
Witam serdecznie , mysle ,że problem należy dogłębnie zbadać i przede wszystkim zacząc od zrobienia podstawowych badań - Tarczyca , hormony płciowe, badani podstawowe , ocena systemu nerwowego . Z kompletem badań prosze sie do mnie zgłosic na konsultację
Wskazana konsultacja dermatologiczna optymalnie w okresie nasilonych objawow celem oceny aktualnego stanu i doboru metod pielegnacji oraz leczenia, krem Nivea moze nie byc wystarczajaca metoda pielegnacji. goraca kapiel i prysznic generalnie nie sa korzystne dla skory zwlaszcza skory z tendencja do suchosci.
Witam . Dermatologia to dziedzina medycyny, gdzie koniecznie trzeba zobaczyć skórę pacjenta/szczególnie przy różnych objawach/ i zebrać dokładny wywiad/ w tym rodzinny/.Suchość skóry może być objawem wielu chorób , w tym alergii,zaburzeń rogowacenie, zaburzeń endokrynologicznych,itp. Pozdrawiam
Niektóre osoby wykazują tendencję do suchej skóry, co nie jest stanem chorobowym tylko skłonnością osobniczą do tego rodzaju zmian, nasila się to po kąpieli, opalaniu i wymaga regularnego nawilżania skóry określonymi emolientami. Odnośnie łysienia pewnie łysienie androgenowe męskie, dotyczy wielu mężczyzn z różnym nasileniem i w różnym wieku, tu skłania się odpowiednia opieka dermatologiczna.
Zapraszam na wizytę z wynikami; morfologia z rozmazem, TSH, anty TPO, żelazo, ferrytyna, oraz panel hormonów płciowych; estriadiol, FSH, LH, prolaktyna, progesteron, testosteron i DHEA. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska