sucha łuszcząca się skorą na brodzie i w okolicy

3 odpowiedzi
od jakiegoś czasu pojawiąją mi się czerwone plamki w okolicach brody wąsa pod oczami na brwiach które swędzą i zaczyna się w tych miejscach robić sucha skóra która później się łuszczy a szczególnie w okolicach brody a jak się ogolę to cała czerwona broda jest jakby była poparzona i robi się na niej sucha i łuszcząca skóra
Może to być łojotokowe zapalenie skóry - na ogół wystarcza leczenie zewnętrzne

To prawdopodobnie łojotokowe zapalenie skóry-choroba, którą można leczyć wyłącznie lekami na receptę.Jej podłożem jest infekcja grzybami drożdzopodobnymi i zaburzenia w wydzielaniu łoju.Choroba jest przewlekła, nawrotowa.
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzien dobry. To wygląda na łojotokowe zapalenie skóry. Chroba ta należy do przewlekłych z okresowymi zaostrzeniami ( sezonowymi bądź zależnymi od działania czynników miejscowych lub ogólnych -np. AIDS , zaburzenia neurologiczne i inne). Należy zacząć od prawidłowej pielęgnacji skóry , odstawić kosmetyki zapachowe i traktować skórę z szacunkiem czyli delikatnie. Leczenie może być miejscowe czasem też leki działające ogólnie , ale całośc tych działań ma doprowadzić głównie do uzyskania poprawy lub wydłużenia remisji choroby i należy się liczyć z nawrotami spowodowanymi czynnikami wymienionymi powyżej.