Stwierdzono u mnie rogowacenie okolomieszkowe na ramionach pani doktor przepisała mi beta karoten al

3 odpowiedzi
Stwierdzono u mnie rogowacenie okolomieszkowe na ramionach pani doktor przepisała mi beta karoten ale wogole nie pomogło jak leczyć taka chorobę skórna proszę o odpowiedź
Jest kilka sposobów radzenia sobie z tym defektem skóry. Zapraszam do gabinetu celem ustalenia formy terapii.

Witam! Rogowacenie mieszkowe jest zjawiskiem przewlekłym i wrodzonym. Można go nazwać "cechą skóry". Objawy nasilają się w miesiącach ciemnych, łagodnieją w miesiącach słonecznych , dlatego dobrze jest wtedy nosić krótki rękaw. Leczenie nie doprowadzi do ustąpienia i wyleczenia- ma tylko za zadanie łagodzenie dolegliwości. U niektórych osób objawy ustępują z wiekiem ,ale to nie reguła. W łagodzeniu stosujemy preparaty z dodatkiem mocznika, kwasu salicylowego, emolienty, kąpiele nawilżające. Pozdrawiam
Dzień dobry.Beta koroten jest smaczny ,ale w tym schorzeniu moło skuteczny. Sugestia - kremy robione ,które mają złuszczać tę chropowatą skórę jak pumeks.Jedyna wada to są leki na receptę.Bez recepty można próbować preparatów na dziecięcą ciemieniuszkę ,ale zazwyczaj są zbyt delikatne. to jest schorzenie ,które da radę kontrolować ,ale trudno mówić o wyleczeniu. Z poważaniem dr Piotr Mazur.