Stwierdzone hashimoto - brak leczenia

3 odpowiedzi
Chciałabym dowiedzieć się, czy przy stwierdzeniu Hashimoto zawsze jest wskazana suplementacja i przyjmowanie leków? Endokrynolog, u której byłam uważa, że nie powinnam przyjmować żadnych leków ani się suplementować. Mam stwierdzone Hashimoto. Obecnie wyniki:

TSH 2,166 (0,550-4,780, rok temu 3,163),
FT3 - 3,55 (2,30-4,20),
FT4 - 1,17 (0,89-1,76),
ATG 121,1 (<60),
ATPO >1300,0 (<60).
Ferrytyna 17,9 (10-291)
Obniżone Erytrocyty (3,88, normy 4,0-5,0), Hematokryt (35,4, normy 37-47), Kreatynina w surowicy 0,5 (przy 0,6-1,1).
Podwyższone Gran. objętn. o jądrze pałeczkowatym (5%, przy 1-2)), Odczyn Biernackiego (22, przy <20), CRP (0,604, norma <0,500), Trójglicerydy 163 mg/dl.
Usg tarczycy - widoczne zmiany.

Mam typowe objawy choroby: czuję się fatalnie, częściej choruję, boli mnie często głowa, nie toleruję glutenu i nabiału, mam problemy z wagą, skórą, włosami, które wypadają mi garściami. Usłyszałam, że mam robić badania co pół roku (chyba że zajdę w ciążę, choć jestem od lat na tab. horm.) i się nie przejmować. Do innego endokrynologa jestem umówiona dopiero w połowie listopada. Moja dietetyk uważa, że powinna już się suplementować.
Podawanie nawet małych dawek tyroksyny oszczędza gruczoł tarczowy przed nasilaniem się ch.Hashimoto. Jeśli chodzi o objawy które dodatkowo Pani zgłasza to : krzywa cukrowa wraz z poziomem insuliny.

Witam, interesują mnie jakie są zmiany w usg tarczycy? Postępowanie z pacjentem, u którego stiwerdza się przewlekłę zpalenie tarczycy w stadium wyrównania hormonalnego ( jak w Pani przypadku) zależy od prowadzącego Endokrynologa. Ja zalecem suplementację. Pozdrwaiam.
Wymaga Pani badania lekarskiego i omówienia korzyści i ryzyka związanego z leczeniem, które nie jest obojętne. Zapraszam.
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.