Strzelające Kolana

1 odpowiedzi
Witam, mam problem ze strzelającymi kolanami prawie od roku, mam 22 lata, ćwiczyłem na siłowni sporadycznie do czasu kontuzji. Chodziłem na rehabilitacje prywatnie, która niestety mi nie pomogła. Strzelanie pojawiło się w prawym kolanie bez żadnego urazu/upadku, tak porostu z dnia na dzień. Robiłem rezonans magnetyczny stawu na którym wyszło: typ II/III budowy rzepki cechy hipoplazji kłykcia przyśrodkowego kości udowej. cechy chondropatii II stopnia, w zakresie trzonu i rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej drobne zmiany przeciążeniowe bez łączności z powierzchnią stawową. 4 miesiące po rehabilitacji, która nie pomogła zaczęło strzelać drugie kolano. Zrezygnowałem wtedy z leczenia ponieważ nikt nie był w stanie mi pomoc. Strzelanie występuje w prawej nodze podczas zginania przy kącie ok 10-25 stopni zgięcia w kolanie prawdopodobnie jest to przeskakiwanie rzepki natomiast w lewej na początku to było strzelanie teraz bardziej przypomina "chrupanie", jedyna rzecz która pomaga na bardzo krótkotrwały okres czasu to intensywne rozciąganie pasma biodro piszczelowego. Przy większym nacisku występuje ból. Nie wiem co mam robić ponieważ bylem już u 2 fizjoterapeutów którzy po kilku wizytach nie wiedzieli jak mi pomoc, u jednego ortopedy gdzie wizyta trwała nie więcej niż 15 minut, lekarz stwierdził ze to nic takiego i ze mam jeździć na rowerku stacjonarnym. Postawiono mi kilka diagnoz a w tym, zły tor ruchu rzepki, gdzie ćwiczenia rozciągające i wzmacniające stabilizacje nogi i inne partie mięsniowe nie pomagały lub pomagały na krótki okres czasu i osłabienie mięśnia czworogłowego gdzie wzmacnianie jego nie daje żadnych efektów. Nie wiem gdzie się udać z tym problemem,
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Nie wiem czy strzelania jest bolesne czy nie . Jeśli nie to leczenie jest zbędne . Jeśli boli i rehabilitacja nie daje poprawy to alternatywą jest leczenie operacyjne artroskopia - ale żeby określić zakres i cel operacji musze zbadać kolano i zobaczyć MRI Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.