Stres i nerwy od niewysypiania,Bezsennosc, picia napojow energetycznych i alkoholu

3 odpowiedzi
Nie wysypianie,sie,czyli nieregularne chodzenia spac,malo spanie,raz w tygodniu albo caly tydzien,czy 3-4 dni i znowu 3-5 dni albo po 2 tygodniu,.Bezsennosc,picie Napojow energetycznych, albo wodki lub piwa,zmeczenie,klotnie,nieporozumienia czy wsrod rodziny,,brak motywacji,przejmowanie sie,sytuacja,problemami,moga doprowadzac do nerwow i stresow?
Witam. Mam wrażenie, że postawione tu pytanie jest jednocześnie odpowiedzią. Oczywiście, że wszystkie wymienione okoliczności mogą doprowadzać do dużego obciążenia emocjonalnego, nasilają stres i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Warto to życie porządkować, pomału starać się układać, rozumieć, uczyć się dbać o siebie. Niewątpliwie wymaga to systematycznej, niełatwej pracy. Moim zdaniem warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Małgorzata Danielewicz

Tak jak pytanie jest chaotyczne - tak chaos w życiu, nieregularny sen, wszelkie używki, problemy życia codziennego w rodzinie w pracy mogą doprowadzić do stanów nerwicowych i zaburzeń adaptacyjnych.
Dzień dobry,
na pewno niezdrowy tryb życia (alkohol, niedostatki snu) mogą zaburzać równowagę psychiczną i zmniejszać odporność na stres oraz wybuchowość. Podobnie jak nieporozumienia i kłótnie. Jeżeli potrafi Pan/Pani zauważyć te czynniki wpływające na zachowanie, prawdopodobnie będzie Pan/Pani mógł/mogła rozpocząć porządkowanie swojego życia od tych najbardziej poddających się kontroli, czyli: spania i napojów energetycznych. W wypadku niemożności poradzenia sobie z alkoholem konieczna może być terapia uzależnień.
Pozdrawiam,
Katarzyna Zieniewicz