Strach przed stratą

1 odpowiedzi
Mam problem ze swoimi stanami emocjonalnymi oraz z brakiem pewności siebie. To wszystko się ze sobą łączy, a zaczęłam dostrzegać problem po tym jak poznałam pewnego chłopaka. Całkiem innego niż ja - szaloengo, który czerpie z życia maksymalnie wszystko. On uważa, że nie między nami nie może być nic więcej, ponieważ jestem za mało aktywna w życiu. jego słowa zawsze mnie bolą. Wiem, że jestem od niego uzależniona i boje się, że pewngo dnia odejdzie. Wiem, że problem leży w moim charakterze w braku pewności siebie a z tego często rodzą się we mnie stany depresyjne i obawa, że on kiedys odejdzie.
Droga pani,
Pisze Pani, o swoich trudnościach oraz braku pewności siebie , które zaczęła Pani zauważać w kontakcie z mężczyzną, który ma inny sposób funkcjonowania niż Pani. Rozumiem, że zależy Pani na tym chłopaku i ma Pani nadzieję na rozwój tej znajomości dlatego pojawia się obawa, że odejdzie. Zrozumiałe jest także iż słowa wypowiadane przez chłopaka ranią Panią. Ważne w tej sytuacji byłoby zastanowienie się czy Pani sama nie wymaga od siebie zachowań spontanicznych, co powoduje dodatkowy stres i napięcie i może powodować obniżony nastrój czy stany depresyjne. Sposób jaki Pani piszę o tym mówi też, że bierze Pani całkowitą odpowiedzialność za tą relacje i jej przyszłość co na pewno jest dodatkowo obciążające. Proszę pamiętać, że na relacje w związku mają wpływ dwie osoby nie jedna. Oczywiście możliwe jest podjęcie pracy nad poczuciem pewności siebie np. podczas spotkań z psychologiem, tak aby móc przyjżeć się przyczynom zaniżonej pewności siebie i niepweności co do utrzymania relacji która Pani opisała. Pragnę zaznaczyć też fakt,iż to bardzo ważne, że szuka Pani pomocy i dostrzega swoje trudności w relacji daje to szansę na zmianę i rozwój. Pozdrawiam