Stosowałam mocny steryd pod oczy. Są one bardzo wrażliwe - powieje wiatr, a one stają się czerwone.

Stosowałam mocny steryd pod oczy. Są one bardzo wrażliwe - powieje wiatr, a one stają się czerwone. Znajdują się na nich drobne białe plamki. Mam wiecznie podrażnienione spojówki. Dermatolog zaleca emolienty, ale mimo stosowania z przerwami stan skóry nie poprawia się. Ten stan trwa już trzy miesiące. Czy protopic może być pomocny w takiej sytuacji?

1 odpowiedź


Stosowanie maści sterydowych na skórę twarzy, a zwłaszcza delikatną skórę powiek może spowodować jej ścieńczenie i nadmierną wrazliwość na różnorodne czynniki, czasem pojawia się trądzik posterydowy . Protopic jak najbardziej może być przydatny w leczeniu. Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam. B. Miękoś-Zydek

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.