Stan po zakrzepicy żył głębokich

4 odpowiedzi
Dzień dobry, mając 32 lata w 12 tyg. drugiej ciąży dostałam rozległej zakrzepicy żył głębokich (zajęta żyła podkolanowa oraz biodrowo-udowa) przez ponad rok brałam leki przeciwzakrzepowe( pierwsze Clexane a następnie tabletki Xarelto) przez cały czas noszę pończochę uciskową. Od tego zdarzenia minęły 2 lata a moja noga praktycznie nie potrafi funkcjonować bez pończochy, ponieważ zaraz robi się czerwona i ciężka. Wiem że to wszystko jest wynikiem stanu pozakrzepowego, ale chciałabym zapytać czy istnieje jakiś sposób np. terapia pijawkami lub jakiś inny zabieg, który przywróciłby moją nogę do normalnego funkcjonowania, czy nie ma już na to żadnych szans??Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Terapia pijawkami jest przeciwwskazana w objawowej zakrzepicy żył głębokich

Dzień dobry,
Do dokładnej odpowiedzi na Pani pytanie niezbędne jest wykonanie badań:
Badanie tętno na kończynach dolnych
Ocena wskażnika kostka/ramię
Usg Doppler
. Jeśli okaże się że to zespół pozakrzepowy bez zmian zapalnych/ropnych na skórze można dokonać podwiązania perforatorów również endo(kruroskopowo) i częściowej flebektomii żyły odpiszczelowej. Sugeruje kontakt z doświadczonym chirurgiem naczyniowym wykonującym USG Doppler.

Dr Szczęśniak
Niestety prawdopodobnie jest to trwały uszczerbek na zdrowiu. Aby odpowiedzieć w pełni na pytanie trzeba uściślić informacje na temat obecnego stanu układu żylnego kończyn dolnych , czyli świeży opis badania USG Doppler żył kończyn dolnych.
Jeśli chodzi o leczenie pijawkami... - nie jest to pytanie do chirurga. Ze względu na ciążę - konieczna wizyta i leczenie ginekologa prowadzącego ciąże!!!