Środki na erekcję w depresji

Witam Czy podczas leczenia antydepresantami można dla poprawy erekcji stosować tabletki zawierające w składzie tadalafil lub sildenafil ?

4 odpowiedzi


Witam, nie wykazano interakcji między tadalafilem lub sildenafilem a lekami przeciwdepresyjnymi. Zatem łączyć można. Jeżeli zaburzenia erekcji wystąpiły w związku z przyjmowaniem antydepresantów, warto rozważyć zmianę leku na nie dający zaburzeń funkcji seksualnych. Zaburzenia funkcji seksulanych sa powodowane najczęściej przez leki z grupy SSRI. Pozdrawiam

Szukasz psychologa?

Pierwsza sesja wprowadzająca za darmo z Terapia by ZnanyLekarz

Wypełnij formularz
Znajdź eksperta

Nie ma przeciwwskazań do stosowania sildenafilu ani tadalafilu. pozdrawiam Piotr Znamirowski


Witam, po niektórych lekach przeciwdepresyjnych mogą wystąpić zaburzenia erekcji lub inne dysfunkcje seksualne. Zawsze wtedy należy rozważyć zmianę antydepresanta na taki który w/w dysfunkcji nie powoduje. Doraźne przyjęcie któregoś z powyższych leków nie jest przeciwskazane, ale chyba lepszą opcją jest takie postępowanie, które wyeliminuje problem. Pozdrawiam.


Tak. Można.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.