Spytam hipotetycznie załóżmy 1 dawkę wziąłem tej szczepionki czyli te 10 dni i załóżmy ,że jest taka

Spytam hipotetycznie załóżmy 1 dawkę wziąłem tej szczepionki czyli te 10 dni i załóżmy ,że jest taka sytuacja ,że 2 dni przed 2 dawką szczepionki czyli to wychodzi 18 dni zachorowałem na przeziębienie to mam pytanie czy wtedy rozpocząć tą 2 dawkę szczepionki czy się wstrzymać?Pytam bo czytałem ,że tą szczepionkę się bierze co 20 dni.

1 odpowiedź


Dzień dobry. Na podstawie podanej częstości dawkowania domyślam się, że może chodzić o preparat Broncho-Vaxom. Warto jednak zaznaczyć, że decyzja o kontynuacji lub czasowym wstrzymaniu kolejnej dawki w sytuacji zachorowania nie zawsze jest jednoznaczna i zależy m.in. od nasilenia objawów, przebiegu i rodzaju infekcji oraz celu stosowania preparatu. Jest to kwestia nieco bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać, dlatego niestety trudno ją rzetelnie rozstrzygnąć w krótkiej odpowiedzi pisemnej. Chętnie omówię to z Panem dokładnie podczas wizyty online, gdzie będzie możliwa spokojna analiza sytuacji i podjęcie właściwej decyzji.

lek. Jolanta Zwolan

lek. Jolanta Zwolan

internista

Jelenia Góra

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.