Spuchnięta noga a choroby reumatologiczne.

7 odpowiedzi
Mama ma 76 lat i bardzo spuchniętą nogę w kostce. Chirurg po prześwietleniu i zbadaniu odesłał mamę do ortopedy stwierdzając, że być może są to zmiany reumatyczne. Do jakiego lekarza powinna udać się mama?
Dobrze by było zrobić usg doppler żył.

Jeżeli jest to obrzęk zlokalizowany wyłącznie w okolicy kostki to chyba jest to prawidłowe skierowanie, jeśli obrzęk jest bardziej rozległy i towarzyszą mu żylaki, brązowe przebarwienia na skórze bądź tkliwość łydki do rozważenia jest konsultacja naczyniowa
Mama powinna mieć wykonane usg duplex Doppler żył kończyn dolnych w celu wykluczenia zakrzepicy żył głębokich. Zapraszam do swojego gabinetu.
Pozdrawiam.
dzień dobry,
spuchnięta noga może być objawem wielu schorzeń. Jeśli po wykonaniu badania USG lekarz zalecił wizytę u ortopedy proszę się udać do ortopedy,
z wyrazami szacunku
lek. med. Waldemar Tajl
Pacjentka wymaga konsultacji i być może badań dodatkowych.
Witam
Zazwyczaj izolowany obrzęk w okolicy kostki jest związany z patologia dotycząca stawu a nie naczyń w kończynie dolnej. W pierwszej kolejności w związku z tym pacjentka powinna odwiedzić ortopedę i reumatologa.
Pozdrawiam
Witam, ortoprdę i reumatologa powinna mama także odwiedzić, warto też wykonać USG Doppler żył i wynik skonsultować z chirurgiem naczyniowym. Pozdrawiam