Spotykam się z dziewczyną od 9 miesięcy. Natomiast nie ma między nami seksu ponieważ ona oczekuje tr

3 odpowiedzi
Spotykam się z dziewczyną od 9 miesięcy. Natomiast nie ma między nami seksu ponieważ ona oczekuje tradycyjnie po ślubie, na co ja się również zgodziłem. Jestem osobą biseksualną, natomiast zawsze chciałem posiadać rodzinę. Zachowałem się nieszczerze, kiedy umówiłem się z innym chłopakiem będąc w związku. Zaiskrzyło między nami, był seks. Ogólnie staliśmy się najbliższymi przyjaciółmi i codziennie do siebie dzwonimy i piszemy. Oboje czujemy do siebie coś więcej niż tylko przyjaźń ale do seksu doszło tylko 2 krotnie. Ale za kazdym razie i ja i on Łe się z tym czujemy bo przecież jestem w związku. On pragnie żebym sobie ułożył życie z dziewczyną i żebym miał normalne życie. Ja do końca nie wiem czego chcę. Jestem na rozdrożu. Wydaje mi się że chciałbym stworzyć normalna rodzinę z dziewczyną. Ale z drugiej strony ślub to odpowiedzialność za siebie i za drugą osobę. Mija dziewczyna nie wie o mojej naturze. Raczej przyznanie się że jestem bi nie wchodzi w grę. Ona tego nie zrozumie i nie zaakceptuje. Bardzo chce normalności ale jednocześnie ciągnie mnie do tego chłopaka. Czuję się jak na rozdrożu i nie potrafię podjąć żadnej decyzji. A jednocześnie uczucia mam mocniejsze w kierunku chłopaka bo on o mnie więcej wie. Moja dziewczyna jest wspaniałą osobą i nigdy takiej nie spotkałem. Jest piękna wrażliwa, delikatna i niespotykana. Co powinienem wziąć pod uwagę w tej decyzji? Czy jest możliwa zmiana uczuć w moim wypadku i co ewentualnie pomogłoby nie?
Myśle, ze najlepsza będzie tutaj szarość mimo wszystko… rozumiem, ze to trudne i może przerażać, ale ta „tajemnica”, która Pan niesie, w końcu znajdzie swoje ujście i nie będzie dało się tego ukrywać. Lepiej za wczasu porozmawiać z dziewczyna. Może Pana zrozumie? Może udacie się na terapie? Budowanie relacji na kłamstwie nigdy nie jest odpowiednie.

Warto spojrzeć na tą sytuacje z dwóch perspektyw. Po pierwsze perspektywa Pana - jest Pan w związku z kobietą idealną do założenia rodziny. Z jednej strony odczuwa Pan, że to idealna kandydatka, ale z drugiej ucieka Pan w romans z mężczyzną. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie - po co ten idealny związek? Czy Pan ją kocha? Czy spotyka się z nią tylko dlatego, że tak "wypada"? Co będzie za kilka lat? Czy jest Pan w stanie wziąć na barki to zadowalanie społeczeństwa? Tylko po co? Z drugiej strony perspektywa Pańskiej partnerki. Proszę sobie pomyśleć, czy chciałby Pan być tak oszukiwany? Jak to wpłynie na jej samoocenę, gdy wszystko się wyda? Czy nie lepiej pozwolić jej odejść, aby znalazła kogoś kto będzie jej pewny w stu procentach? Myślę, że przede wszystkim powinien Pan skupić się na sobie, pozwolić sobie zrozumieć stan emocjonalny, który ma Pan w środku, swoje pragnienia, marzenia. Gdy będzie Pan w wewnętrznej harmonii ze sobą, rzeczywistość za zewnątrz sama się poukłada.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, w wiadomości opowiada Pan o romansie którego Pan doświadcza. Wspomina Pan o trudności w podjęciu decyzji co do związku oraz poczuciu winy ze względu na partnerkę. W opisywanej sytuacji każdy wybór może spowodować cierpienie u którejś z osób. Niezależnie od tego, warto wskazać, że stan o którym Pan pisze jest oparty na nieszczerości, co samo w sobie może okazać się raniące. Małżeństwo, do którego Pan dąży, jest sporym zobowiązaniem. Myślę, że ważne może okazać się to, że planuje Pan związać się długoterminowo z osobą, która nie poznała o Panu tak ważnych kwestii jakim jest orientacja seksualna. Pisze Pan również o przekonaniu co do braku zrozumienia partnerki w tej kwestii. Być może pomocne może się okazać zastanowienie się nad tym co stoi za chęcią założenia rodziny, jak zrodził się pomysł na to i jakie potrzeby dzięki temu chciałaby Pan zaspokoić. Może to poszerzyć perspektywę przy obecnych wyborach.