spectrum choroby aafektywnej

4 odpowiedzi
Witam.Jakie są mozliwosci leczenia spectrum choroby afektywnej?biore asentre i lamotrix jednak nie odczowam poprawy.
Witam. Trudno jest na łamach portalu omówić możliwości leczenia CHAD, ponieważ schematów leczenia i sposobów postępowania jest wiele. Zależy to od wielu czynników ale przede wszystkim od tego jaki aktualnie mamy rodzaj epizodu- depresyjny, hipomaniakalny, maniakalny czy mieszany. W Pańskim przypadku połączenie leku SSRI i leku normotymicznego- lamotryginy świadczy o epizodzie depresyjnym a tego typu kombinacja lekowa jest bardzo dobrym wyborem. Jeśli nie ma poprawy stanu psychicznego może warto skorygować dawki leków, wymienić lek przeciwdepresyjny...Proszę pamiętać, że w przypadku wszystkich zaburzeń psychicznych czas oczekiwania na pełną poprawę jest dosyć długi nawet do 6-8 tygodni leczenia. Warto oznaczyć poziom hormonów tarczycy. Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Witam. Możliwości leczenia objawów ze spektrum CHAD jest mnóstwo. Nie da się wymienić wszystkich, ponieważ wszelkie standardy dobiera się indywidualnie do prezentowanych przez danego pacjenta objawów, które najlepiej ocenić w trakcie bezpośredniego kontaktu. Asentra i Lamotrix są jedną z wielu stosowanych kombinacji lekowych. Proszę o więcej informacji lub zgłosić się na ponowną konsultację do swojego lekarza prowadzącego. Pozdrawiam.
Spectrum CHAD, to szerokie pojęcie. Leczy się pacjenta nie "chorobę", a już tym bardziej "spectrum".
Pojęcie spectrum zaburzeń dwubiegunowych obejmuje różne postacie chorób afektywnych o cechach dwubiegunowości. Zarówno leczenie jak i profilaktyka zależy m.in od typu choroby, przebiegu, aktualnego stanu psychicznego, współpracy, ewentualnie istniejących przeciwskazań do stosowania leków oraz tolerancji.
Sugeruję konsultację z lekarzem prowadzącym